EN|RU|UK
 Політика України
  33463  183

 Мільярдер Міттал планує відвідати Україну у зв'язку зі страйком у Кривому Розі і провести зустріч з керівництвом країни через загрозу зупинки комбінату, - Бутусов

Генеральний директор Парамжит Калон перебуває в Казахстані (він керує одночасно двома заводами "АрселорМіттал" у пост-радянських країнах), і намагається керувати ліквідацією кризи з-за кордону.

Про це на своїй сторінці в  Facebook  написав головний редактор Цензор.НЕТ Юрій Бутусов.

"Страйк на "АрселорМіттал". Мільярдер Лакшмі Міттал планує відвідати Україну 25 травня у зв'язку зі страйком на "Арселор Кривий Ріг" і провести зустріч з керівництвом країни в зв'язку з можливою зупинкою комбінату. Цікаво, що генеральний директор Парамжит Калон перебуває в Казахстані (він керує одночасно двома заводами "АрселорМіттал" у пост-радянських країнах), і намагається керувати ліквідацією кризи з-за кордону. У 2017 році комбінат отримав чистий прибуток у розмірі 5 млрд 61,847 млн грн, тоді як за підсумками 2016 року він становив 2 млрд 704,116 млн грн. На "Арселор" працює 20630 осіб з середньою зарплатою в 2018-му році в 14000 гривень на місяць. "Арселор" планував направити 400 мільйонів доларів, отриманих з прибутку в 2018-му, на модернізацію виробництва, але профспілки вимагають спрямувати кошти на підвищення зарплат. Профспілки "Арселору" вимагають підвищення зарплати з нинішніх 14000 гривень до 1000 євро - близько 30000 гривень. Тобто удвічі", - підкреслив журналіст.

Бутусов зазначає, що ситуація, як і будь-яка криза, розкриває проблеми і відкриває можливості.

  1. "Арселор", незважаючи на отриманий прибуток, зараз не в блискучому стані - меткомбінат в 2017 році, зокрема, виробив 5 млн 134,9 тис. тонн товарного прокату (2016 м - 5 млн 624,9 тис. тонн), то є в наявності значне падіння виробництва, криза. При цьому комбінат наростив дебіторську заборгованість на 34,7% - до 22 млрд 927,847 млн ​​грн. Так що прибуток отриманий у де-факто кризових умовах. І спрямування коштів замість модернізації виробництва на зарплати - проблема для керівництва.
  2. "АрселорМіттал" ніколи не приділяло серйозної уваги роботі з колективом і профспілками, нинішня криза не є раптовою, подібні прецеденти вже були, і відносини між профспілками і менеджментом з моменту приватизації були далекі від оптимальних. Про тих, хто керує профспілками, є чимало критичної інформації, це незмінні люди, але об'єктивно, питання підняття соціальних стандартів - це важливе і обґрунтоване питання.
  3. "АрселорМіттал" не вибудовує ніяких системних відносин з місцевою владою і суспільством. З усіма контролюючими структурами, з усіма міськими та обласними владами "АрселорМіттал" у поганих відносинах. Як наслідок, саме "АрселорМіттал" платить найвищі штрафи, найвищі місцеві податки, порівняно з місцевими підприємствами, що належать Ахметову, наприклад. З іншого боку, "АрселорМіттал" - на відміну від українських металургійних підприємств стоїть осторонь від корупційних схем, і є найбільш прозорим і відповідальним платником податків, який задає стандарти всієї галузі, і є одним з важливих джерел валютного виторгу для держави в цілому.
  4. Водночас, підвищення зарплат на підприємстві дійсно назріле питання. 1000 євро - це переговорна позиція профспілок. Кілька сусідніх підприємств у Кривому Розі вже поспішили укласти договори зі своїми колективами про підвищення до кінця року зарплат до 800 євро. Переговори потрібні і тут. Але індійський менеджмент поки якоїсь стратегії переговорів з колективом реалізувати не може.

"Загалом цей страйк має піти "АрселорМіттал" на користь. Криза справжня, гостра, ризик зупинки одного з найбільших експортних підприємств досить великий, і проблеми, які накопичилися за 13 років після приватизації, великі. Будь-хто може програти, потрібна модель виходу з кризи. Якої поки немає", - резюмував Бутусов.

Нагадаємо, що з 14 травня 2018 року залізничники в локомотивних депо всієї "Укрзалізниці" проводять "італійський" страйк. Працівники депо оглядають локомотиви на відповідність вимогам безпеки і не випускають їх на лінію. Залізничники пояснюють це тим, що стан локомотивів не відповідає інструкціям, за якими вони працюють.

Раніше повідомлялося, що працівники заводу залізничного цеху "АрселорМіттал Кривий Ріг" почали акцію протесту проти неналежних умов праці та низької заробітної плати.

Мільярдер Міттал планує відвідати Україну у звязку зі страйком у Кривому Розі і провести зустріч з керівництвом країни через загрозу зупинки комбінату, - Бутусов 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3067195
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору