EN|RU|UK
 Політика України
  5795  9

 Відмовившись виконувати рішення щодо Меджлісу, Росія фактично визнала свою провину, - Петренко

Відмова Росії виконувати проміжне рішення Міжнародного суду ООН значно знижує шанси на те, що суд врахує позицію РФ як відповідача при прийнятті остаточного рішення.

Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко в ефірі "112 Україна".

Як пояснив міністр, починаючи з 1991 року Росія фактично готувалася до агресії проти сусідніх країн.

"Ми проаналізували всю конвенційну базу, яку Росія підписала після розпаду Радянського Союзу. Я можу всім сказати, що вони готувались до агресії проти своїх сусідів із 1991 року. Бо вони у кожній конвенції, де вони брали на себе зобов’язання, що "ми будем с вами дружить, будем соседями". У кожній конвенції, чи в кожному договорі робили приписку, що суперечки щодо цього договору в міжнародному суді можуть розглядатися тільки за згодою двох сторін. Це звичайне шулерство", - пояснив Петренко.

Однак, українська сторона "вирахувала" близько десятка конвенцій, з яким у Росії немає такого судового імунітету, і почала з ним позови.

"Найбільш жорстка – конвенція про заборону фінансування тероризму, щодо якої Україна судиться із Росією в міжнародному суді ООН. Друга – це заборона дискримінації за расовими або релігійними переконаннями. Це та, у якій було винесено проміжне рішення міжнародним судом ООН, яке Росія, включаючи дурня, не виконує. А вони не розуміють, якщо ти не виконуєш проміжне рішення, яке суд виніс, то шанси, що суд врахує твою позицію як відповідача, зменшуються до нуля. Ти ігноруєш, значить, ти визнаєш свою вину", - заявив міністр.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі 19 квітня оголосив рішення, яким частково задовольнив запит України про застосування тимчасових заходів стосовно Росії. Суд вказав, що Росія повинна утриматися від продовження обмеження можливості кримських татар зберегти свої інститути, зокрема Меджліс.

"У будь-якому разі Росія відповідатиме. Ми бачимо зараз перші рішення, коли стягують із Росії сотні мільйони доларів, мільярди за їхні порушення українського суверенітету в Криму щодо  інвестицій. "Газпром" проти "Нафтогазу". І це тільки початок", - висловив упевненість Петренко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066923
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору