EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  15605  102

 Литва введе квоти на іноземних працівників через зростання трудової міграції з України

У зв'язку з інтенсивним зростанням масштабів імміграції з України, в середу уряд Литви вирішив встановити квоти для іноземних працівників на деякі професії.

"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це дешевша робоча сила", - заявив у середу після засідання уряду віце-канцлер Дейвідас Матульоніс, передає Цензор.НЕТ із посиланням на delfi.lt.

Він зазначив, що зараз це питання найактуальніше через зростання кількості українських водіїв і будівельників.

Минулого року робочі візи або посвідки на проживання на підставі роботи були надані майже 34,5 тис. іноземців, із них близько 20 тис. - громадянам України, повідомив Департамент міграції.

Квоти не діятимуть щодо кваліфікованого персоналу. За встановлення квот відповідатиме Міністерство соціального захисту і праці, також планується залучити експертів із Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції висунуть до жовтня.

Президент Литовської асоціації автоперевізників Linava Ерландас Мікенас заявив, що такі квоти для іноземних працівників можуть створити загрозу бізнесу.

"Квоти можуть іноді обмежувати кількість працівників, прийнятих транспортними компаніями в терміновому порядку. Сектор автодорожнього транспорту дуже динамічний, вимагає швидкої адаптації учасників ринку до зміни ринкових умов", - сказав Е. Мікенас.

Президент Linava заявив, що в Литві майже немає вільних водіїв вантажівок, тому їх доводиться наймати за кордоном.

Уряд також вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн у Литву - намічається повернутися до системи дозволів на роботу. З іншого боку, уряд вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії - щодо них застосовуватимуться вимоги, подібні до тих, що висуваються до громадян Євросоюзу.

За словами Д. Матульоніса, уряд також має намір скласти список затверджених "білих компаній" для видачі як національних багаторазових віз, так і посвідок на проживання, планується відмовитися від деяких надлишкових вимог надання документів.

Загалом за перші чотири місяці до Литви прибули понад 12 тис. іммігрантів. Порівняно з минулими роками цей показник збільшився удвічі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066512
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору