EN|RU|UK
 За кордоном
  21085  92
Матеріали за темою:

 Російський бізнес просить владу не ухвалювати закон про кримінальну відповідальність за дотримання санкцій США на території РФ

Російський союз промисловців і підприємців (РСПП) виступив проти розглянутого Держдумою законопроекту про кримінальну відповідальність за виконання введених проти Росії іноземних санкцій на території РФ. Ухвалення цієї норми "категорично неприпустиме", йдеться в заяві організації, поширеній у середу, 16 травня.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Німецьку хвилю.

"Кримінальне законодавство не має передбачати санкції проти осіб, у тому числі іноземних громадян, для яких виконання рішення іноземної держави, союзу іноземних держав або міжнародної організації про введення заходів обмежувального характеру є обов'язковим", - заявило керівництво РСПП.

В організації вважають, що виконання нової норми російськими підприємцями - якщо її приймуть - може привести до введення проти них "вторинних санкцій" та обмеження їхніх можливостей роботи на глобальному ринку, а в кінцевому рахунку - до "ще більшого негативного впливу на російську економіку".

Крім того, законопроект суперечить політиці російського президента "щодо відмови від надмірної кримінальної відповідальності", а також "створює додаткові умови для адміністративного тиску на бізнес", вважає організація. Він також "створює ризики необґрунтованого кримінального переслідування громадян Росії та іноземних громадян, обмеження взаємодії з іноземними інвесторами, зниження зацікавленості в інвестиціях у Росію у іноземних компаній і погіршення ділового клімату", наголошується в заяві.

Днем раніше Держдума ухвалила в першому читанні законопроект про поправки до Кримінального кодексу, що встановлюють кримінальну відповідальність за виконання іноземних санкцій у РФ. Документ передбачає покарання - до чотирьох років позбавлення волі, примусові роботи на аналогічний термін або штраф до 600 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Серед авторів законопроекту - голови обох палат Федеральних зборів В'ячеслав Володін і Валентина Матвієнко.

У супровідних матеріалах зазначається, що цей законопроект розроблений з метою реалізації іншого федерального закону - "Про заходи впливу (протидії) на недружні дії США і (або) інших іноземних держав", або, як його називають, про контрсанкції. Цей документ було теж ухвалено 15 травня в першому читанні. Друге читання обох проектів заплановане на 17 травня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066484
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору