EN|RU|UK
 Політика України
  19422  90

 Коломойський: Сьогодні Пінчук не олігарх. Я - якщо і олігарх, то позитивний

Бізнесмен Ігор Коломойський вважає себе позитивним олігархом, бо, за його словами, виступає за демократію і свободу слова.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він розповів в інтерв'ю Жанні Нємцовій для DW.

"Демократія - це коли різні засоби масової інформації висловлюють різні точки зору. А сьогодні, якщо подивитися російське телебачення, годі й клацати. НТВ, Росія, ОРТ - там все однакове. Там Соловйов, там Кисельов. На НТВ не пам'ятаю, хто там. А в Україні все-таки – різне. Так, належать вони заможним людям. Але я не можу сказати, що Пінчук - олігарх... він багата людина, власник засобів масової інформації. Коли Кучма був президентом, він був олігархом. Сьогодні він не олігарх. Наскільки мені відомо, у Пінчука там, по-моєму, один депутат всього лише є. У мене більше - ті, які поділяють мої цінності і які близькі мені за духом. Ну, тому що я входжу до партії "Укроп". Від партії "Укроп", наскільки мені відомо, 8 або 9 депутатів", - сказав він.

За словами Коломойського, він сам "якщо олігарх, то позитивний олігарх":

"Я позитивний тільки з однієї причини. Я за демократію. І за свободу слова".

На його думку, олігархія в пострадянських країнах - це проміжний стан перед захопленням всієї економічної влади великими корпораціями.

"Тобто після олігархів прийдуть публічні компанії, які правитимуть країною. Припустімо, у вас у Росії публічна компанія ТНК-BP(бе-пе) була. Там був олігарх Фрідман. А сьогодні там олігарха Фрідмана немає. Ця компанія належить BP і належить "Роснефти". "Роснефть" - це велика корпорація. Правильно? Чи є Сечин олігархом? Він - керівник державної корпорації, у нього немає телебачення, у нього нічого немає. Чи є він олігархом? Править він країною? Чи впливає він на Путіна? Близький до нього? Ось, дайте відповідь на це питання.

 Росія пішла по гілці історії в глухий кут, в деградацію. А могла піти в еволюцію. (...) Якщо олігархат або олігархічна модель є проміжною на шляху до контролю, до цивілізованого ринку, як у Німеччині або в США, коли є публічні компанії і правлять публічними компаніями незалежні ради директорів, то це - неминучість. Погано це чи добре, подобається це комусь чи ні, це так і буде ...", - сказав Коломойський.

Нагадаємо, в цьому ж інтерв'ю Коломойський заявив про те, що зі старих політиків найбільш гідним кандидатом на президентський пост вважає Юлію Тимошенко і що є опонентом для чинного президента Петра Порошенка через різний світогляд. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066398
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору