EN|RU|UK
 Політика України
  5110  20

 Порошенко відкликав з Ради законопроект про громадянство

Президент України Петро Порошенко відкликав з Верховної Ради України свій законопроект (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство щодо удосконалення окремих положень.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Верховної Ради. У статусі проходження документа зазначено, що проект відкликано 16 травня 2018 року.

Як повідомлялося, 19 квітня 2018 року президент України вніс до парламенту проект закону (№8297) про внесення змін до закону України про громадянство.

Серед іншого він передбачає, що набуття громадянства РФ в результаті здійснення протиправних і недобросовісних дій на тимчасово окупованих територіях адміністрацією РФ і підконтрольними Росії самопроголошеними органами не вважається добровільним отриманням іноземного громадянства, а тому не є підставою для втрати українського.

Однак підставою для втрати громадянства України буде реалізація виборчого або іншого права, яке надає іноземне громадянство, або виконання зобов'язання, які покладає іноземне громадянство, що може підтверджуватися даними публічних реєстрів державних органів, органів місцевого самоврядування іноземних держав, інформацією на офіційних веб-сайтах і в офіційних виданнях.

Підставою для втрати українського громадянства стане також використання паспорта іншої держави під час перетину кордону України, яке зафіксовано посадовою особою Державної прикордонної служби України або іншого держоргану.

Разом з тим законопроектом пропонується уточнити процедуру отримання українського громадянства і відмови від іноземного.

У березні 2017 року президент вніс до Верховної Ради проект закону (№6175) про внесення змін до закону про громадянство щодо реалізації права змінити громадянство.

Частина його положень аналогічна тим, які містяться в новому президентському законопроекті, внесеному через рік.

Члени профільного парламентського комітету з прав людини у своїх висновках підтримали окремі норми законопроекту, які дають можливість встановити обмеження щодо наявності множинного громадянства у чиновників.

Водночас вони висловили низку зауважень і рекомендували за результатами розгляду в першому читанні направити законопроект до головного комітету для підготовки на повторне перше читання.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066396
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору