EN|RU|UK
 Політика України
  3832  8

 Потрібна програма, яка сприятиме розвитку внутрішнього ринку для українського гірничо-металургійного комплексу, - глава ОП "Укрметалургпром" Каленков

У разі збереження існуючої в Україні тенденції до підвищення обсягів експорту металобрухту українські металургійні підприємства з часом взагалі можуть залишитися без привізного металобрухту.

Таку думку в інтерв'ю "Українським новинам" висловив президент ОП "Укрметалургпром" Олександр Каленков, передає uaprom.

"Це спочатку призведе до скорочення виробництва, а потім і до його повної зупинки з усіма негативними фінансово-економічними та соціальними наслідками, що випливають звідси. Причому не тільки не рівні окремої галузі, а й всієї країни в цілому, - сказав О. Каленков. – За даними ДП "Укрпромзовнішекспертиза", на сьогодні металофонд України становить близько 300 млн т, а його знос досягає 90%. Тому терміново потрібна програма оновлення, в першу чергу, інфраструктури, яка сприятиме розвитку внутрішнього ринку для українського гірничо-металургійного комплексу, що, в свою чергу, дозволить вирішити проблему дефіциту металобрухту".

При цьому глава "Укрметалургпрому" сподівається, що підприємствам за підсумками поточного року вдасться збільшити заготівлю брухту. "Минулого року було заготовлено близько 3,7 млн ​​тонн, в 2017 році - 3,4 млн тонн, тобто збільшили заготівлю на 6%. Сподіваюся, що в цьому році ми теж збільшимо на 6%. Якщо ж експорт буде рости такими темпами як зараз, то у нас дефіцит може замість 10% може становити 15% і більше", - сказав він.

О. Каленков нагадав, що близько 80% українського брухту йде в Туреччину, а 20% йде в невизнану республіку Придністров'я. "Взагалі-то, це політичне питання, яке необхідно вирішувати вже сьогодні, оскільки 20% стратегічної сировини вивозиться в невизнану республіку, де воно переробляється в готову продукцію і відправляється на ті ж ринки, на яких ми конкуруємо. Причому придністровські підприємства субсидуються за повною програмою: і з газу (їх росіяни субсидують) і з електроенергії. З огляду на це, відпускати 20% нашого експорту брухту в Придністров'ї не допустимо. Якщо ми створюємо список обмеження експорту товарів з Росією, напевно, має сенс зробити це і щодо Придністров'я. Крім того, у нас дуже великі надії на законопроект №8226, який зареєстрований зараз на розгляді у Верховній Раді (він пропонує зберегти мито на експорт брухту на 3 роки і підвищити його до 42 євро за тонну)", - сказав глава "Укрметалургпрому".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066395
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору