EN|RU|UK
 Політика України
  4644  9
Матеріали за темою:

 САП передала в Нацполіцію справу проти глави детективів НАБУ Калужинського через переговори з Онищенком

НАБУ вело переговори з нардепом-утікачем Олександром Онищенком таємно, не повідомляючи САП. У зв'язку з цим проти чиновників НАБУ відкрили кримінальну справу.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це йдеться в повідомленні прес-служби САП, опублікованому у Facebook.

"Низкою ЗМІ, зокрема і в мережі інтернет, опубліковано відеозапис спілкування за допомогою електронних засобів зв’язку між Онищенком О. та співробітниками НАБ України щодо укладення угоди в кримінальному провадженні і також вчора НАБУ поширило інформацію про правові підстави такого спілкування. Закликаємо НАБУ як орган досудового розслідування не вводити громадськість в оману шляхом поширення інформації, яка не відповідає дійсності, та припинити "жонглювання" нарізками відеозаписів. Роз’яснюємо, що відповідно до ч. 2 ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості може бути укладена за ініціативою лише прокурора або підозрюваного чи обвинуваченого", - зазначено в повідомленні.

Зазначається, що на проведення такого спілкування прокурорами у кримінальному провадженні, зокрема старшим групи - керівником САП Назаром Холодницьким, доручення чи вказівки детективам не надавалися та, відповідно, повноваження щодо ініціювання укладення угоди не могли делегуватися в будь-якому прояві.

Крім цього, керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Калужинський А.В., який імовірно з оприлюднених у ЗМІ відеозаписів, вів зазначені перемовини, взагалі не є детективом у вказаному провадженні та не був включений до складу групи детективів у жодному з кримінальних проваджень щодо Онищенка".

Також наголошується, що інформації щодо проведення опитувань Онищенка в режимі відеоконференції щодо укладення угоди про визнання винуватості до САП від НАБ України не надходило.

"Разом з тим, опитування Онищенка, у якому брав участь керівник відділу САП, стосувалося зовсім іншого кримінального провадження, розпочатого за публічними заявами Онищенка, а прокурор, який брав у цьому участь, не є прокурором у кримінальному провадженні за підозрою Онищенка та відповідно не міг обговорювати питання укладення угоди у кримінальному провадженні.

Інформація про проведення інших "перемовин" з підозрюваним Онищенком була прихована детективами від процесуальних керівників, тому посилання прес-служби НАБУ на поінформованість САП та її керівника не відповідає дійсності", - йдеться в повідомленні.

Ба більше, після отримання інформації про таємні переговори керівництва та детективів НАБУ з Онищенком (інтерв’ю Онищенка інтернет-виданню Українська правда від 14 грудня 2017 року) на питання керівника САП про озвучені факти, керівництво НАБУ все заперечувало, посилаючись на неправдивість заяв підозрюваного Онищенка.

Також повідомляється, що безпосередньо підозрюваний Онищенко чи його адвокати не зверталися до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури з ініціативою про укладення угоди про визнання винуватості, а зазначене питання прокурорами САП із підозрюваним чи його захисниками взагалі не обговорювалось у будь-якому з форматів.

"Роль організатора злочинної організації та участь у вчиненні особливо тяжких злочинів, що інкримінуються Онищенку в рамках висунутої підозри, не дозволяє взагалі стверджувати про можливість укладення угоди про визнання винуватості з підстав, передбачених п. 2 ч. 4 ст. 469 КПК України.

Таким чином, враховуючи, що в опублікованих відеозаписах переговорів імовірно керівника Головного підрозділу детективів НАБУ та інших детективів з підозрюваним Онищенком про конкретні умови укладення угоди, а саме обговорення чіткої суми та подальшої долі підприємств, належних йому, та фактичного підтвердження факту "конфіденційного" спілкування без відома прокурорів - процесуальних керівників, 14 травня відомості про зазначені події внесено до ЄРДР та розпочато кримінальне провадження, досудове слідство в якому доручено Головному слідчому управлінню Національної поліції України", - йдеться в повідомленні.

Також у САП застерегли детективів і керівництво НАБУ від "надання в засоби масової інформації неправдивих даних, які маніпулюють суспільною думкою та створюють у громадськості перекручене уявлення про роботу правоохоронних органів, їхні функції, завдання та кінцеву мету діяльності": "Шановні колеги, час становлення піарної складової в нашій діяльності вже давно закінчився! Виконуйте ваші функції повно, всебічно, об’єктивно, без політичних та рейтингових складових, перестаньте перекладати відповідальність на всіх довкола та припиніть у своїх прорахунках звинувачувати прокурорів, суддів, депутатів  і, врешті-решт, український народ!"

САП передала в Нацполіцію справу проти глави детективів НАБУ Калужинського через переговори з Онищенком 01
САП передала в Нацполіцію справу проти глави детективів НАБУ Калужинського через переговори з Онищенком 02
САП передала в Нацполіцію справу проти глави детективів НАБУ Калужинського через переговори з Онищенком 03

Нагадуємо, раніше народний депутат-утікач Олександр Онищенко опублікував запис, на якому нібито зафіксовані його таємні переговори з президентом України Петром Порошенком.

В Адміністрації Президента цей запис назвали фейком. Раніше Петро Порошенко заявляв, що "плівки Онищенка" не слухав, порекомендувавши втікачеві-нардепу звернутися з ними в НАБУ.

Нагадаємо, 16 березня Національне антикорупційне бюро України провело обшук в офісінародного депутата Олександра Онищенка. У НАБУ зазначили, що обшуки були проведені в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем під час реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ВАТ "Укргазвидобування". 15 червня в офісі Онищенка НАБУ провело повторний обшук.

Після цього в Генеральну прокуратуру надійшло подання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зняття недоторканності з народного депутата Олександра Онищенка. А Ситник і Холодницький заявили про розкрадання нардепом "Волі народу" на 1 млрд 600 тис. гривень.

16 червня Генпрокурор Юрій Луценко підготував до Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. 5 липня Верховна Рада дала згоду на затримання й арешт Онищенка.

НАБУ почало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ВАТ "Укргазвидобування" в грудні 2015 року. За версією слідства, в період із січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ "Укргазвидобування" завдано збитків на понад 740 млн грн. Загалом слідство встановило причетність до участі в "газовій схемі" 29 осіб. Зараз 7 осіб, зокрема народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку. 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб направлено до суду, з них щодо 7 осіб набув чинності обвинувальний вирок.

13 листопада Онищенко повідомив деяким ЗМІ, що суд в Іспанії відмовився екстрадувати його в Україну. До того ж, нардеп-утікач відмовився оприлюднити копію рішення суду. У НАБУ повідомили, що не отримували з Іспанії офіційних документів про відмову в екстрадиції.

18 грудня суд дозволив проводити спеціальне досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка і п'ятьох його спільників.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066351
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору