EN|RU|UK
 Політика України
  6833  27

 МОЗ запустило нову онлайн-платформу з міжнародними протоколами лікування у 62 категоріях.

Нову онлайн-платформу, яка містить міжнародні протоколи лікування, якими українські лікарі можуть скористатися безкоштовно, запустило сьогодні МОЗ

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це у своєму Фейсбуці повідомила Уляна Супрун, в.о. міністра охорони здоров'я.

Нова онлайн-платформа містить рекомендації для лікування у 62 категоріях - це зокрема кардіологія, анестезіологія, психіатрія, травматологія, інфекційні захворювання, нейрохірургія, радіологія. Зараз тексти англійською мовою, проте вже ведеться робота з їх перекладу українською.

Загалом для зареєстрованих користувачів будуть доступні майже тисяча міжнародних клінічних протоколів англійською мовою в онлайн-режимі.

"Насамперед перекладуть протоколи (Топ-100) із найактуальніших захворювань і станів, що зустрічаються на первинній ланці", - повідомила Супрун.

Нагадаємо, міжнародні протоколи або клінічні настанови - це алгоритми для лікарів, як призначати лікування пацієнтові. Вони створюються міжнародним співтовариством на основі багаторічних досліджень і пошуків оптимального шляху лікування.

"На Заході лікування за міжнародними протоколами є обов'язковим для лікарів. Рік тому ми окремим наказом дозволили їх використовувати українським лікарям теж", - написала в. о. міністра.

Євген Гончар, експерт групи Реформа охорони здоров'я Реанімаційного пакету реформ, пояснює, що нова онлайн-платформа дуже зручна для користування лікарями.

"Раніше лікарі мали можливість користуватися такими протоколами, однак не завжди мали до них доступ. Крім того, ці протоколи мають зручний формат, бо український уніфікований протокол - це 50-60 сторінок складного тексту, а ці містять 3-5 сторінок чіткої конкретної інформації , зручної для сприйняття. Це своєрідна онлайн-бібліотека медико-технічної документації, необхідної для лікарів", - прокоментував Гончар.

Щоб отримати доступ до протоколів, українським медичним працівникам досить зареєструватися.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066236
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору