EN|RU|UK
 Політика України
  11683  46

 Цивільний контроль вже давно передбачений і означає, що міністр і персонал Міноборони тепер не будуть військовими, - волонтер Решетилова

Волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова заявляє, що її слова про впровадження цивільно-демократичного контролю в Міноборони перекручуються і тлумачаться в спотвореному вигляді співробітниками Міноборони. Водночас, виявилося, що запропонована нею ідея давно схвалена самим міністерством, і Міноборони навіть створив спеціальний сайт, присвячений впровадженню цивільно-демократичного контролю.

Про це на своїй сторінці в Facebook написала волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова, повідомляє Цензор.НЕТ.

"І звинуватили вони мене в тому, що я хочу - жах і страшний сон! - впровадження цивільно-демократичного контролю в Міноборони. І понеслась по фейсбуку страшная вєсть, що Решетилова хоче контролювати генералів. І почали вони розповідати своїми штатними ротами, що армія - це єдіноначаліє і кухаркам там не місце. І сіла я писати опус, щоб пояснити інтелектуально убогим, що цивільний контроль уже давно передбачений, а принцип цивільності означає, що міністр і персонал Міноборони тепер не будуть військовими. А демократичний - значить, що громадськість буде наглядати за дотриманням прав військовослужбовців, недопущенням корупції тощо. А призначення командирів на конкурсній основі - це не "народне голосування". А потім зайшла на прекрасний сайт Міноборони, розроблений на західні гранти. І побачила я, що вони самі це все давно сказали і написали", - розповіла волонтер.

""Принцип "цивільності" забезпечується верховенством цивільних органів виконавчої, законодавчої влади і системи судочинства. Парламент, як правило, приймає ключові рішення щодо проголошення війни та миру. Він законодавчо забезпечує, а значить контролює, оборонну політику, а також здійснює фактичний контроль за видатками на оборону в рамках бюджетного процесу. Роль громадянського суспільства, або "громадський" контроль теж є частиною цього комплексу. Це радше не контроль, а нагляд. В умовах зрілого громадянського суспільства він забезпечується, як правило, перш за все саме масмедіа, а потім неурядовими організаціями, незалежними think-tank-ами з цивільною академічною експертизою і стратегічною аналітикою. Таким чином громадськість, не будучи системно в середині прийняття рішень щодо застосування Збройних сил, на них впливає. І окремою складовою демократичного цивільного контролю є контроль за забезпеченням прав військовослужбовців, прав людини і громадянина в умовах проходження військової служби", - при вела Решетілова цитату з сайту Міноборони.

"І не зрозуміла я. Чи "штатні роти" Міноборони зовсім страх потєрялі і поперли проти міністра? Чи міністр забув, що він сам виступає за впровадження цивільно-демократичного контролю? Чи збій у вас якийсь там? Пора терміново збирати координаційну нараду, бо шось у вас пішло не так", - резюмувала Решетілова.

Нагадаємо, раніше волонтер Решетилова звинуватила комбрига 57-ї ОМПБр у незаслуженій догані військовослужбовцю Громову, життя якого перетворилася на "пекло". До того ж, на її думку, кадрові проблеми ЗСУ може вирішити реорганізація системи призначення командирів і впровадження цивільного контролю. У підсумку, ГШ обурила не ситуація в 57-й ОМПБр, а її розголос у Цензор.НЕТ.

Цивільний контроль вже давно передбачений і означає, що міністр і персонал Міноборони тепер не будуть військовими, - волонтер Решетилова 01
Цивільний контроль вже давно передбачений і означає, що міністр і персонал Міноборони тепер не будуть військовими, - волонтер Решетилова 02

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3066153
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору