EN|RU|UK
 Суспільство
  3595  16
Матеріали за темою:

 Делегація ВРП здійснює візит до Канади з метою ознайомлення з найкращими канадськими практиками у сфері правосуддя

За сприяння Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні представники Вищої ради правосуддя з 11 по 22 травня 2018 року відвідають Канаду з метою ознайомлення з найкращими канадськими практиками у сфері правосуддя, які можливо було б адаптувати для застосування в Україні.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це повідомляє прес-служба ВРП.

До складу делегації увійшли Голова Вищої ради правосуддя Ігор Бенедисюк, члени ВРП Тетяна Малашенкова, Віктор Шапран, Наталя Волковицька, Андрій Бойко, Микола Худик, керівник секретаріату ВРП Сергій Пушкар.

У рамках візиту планується ознайомитись із функціонуванням судової системи Канади, діяльністю установ, чиї функції збігаються або подібні до ролі ВРП; обговорити питання здійснення правосуддя, взаємодії органів державної влади щодо роботи судової системи та незалежності й відповідальності суддів. 

Учасники візиту матимуть можливість дізнатися про поточну роботу над покращенням доступу до правосуддя в Канаді, а також про практику роботи виїзних судів. 

Члени делегації зможуть детально ознайомитися з розподілом повноважень органів державної влади Канади відповідно до Конституції, процедурою призначення суддів та притягнення їх до дисциплінарної відповідальності.

Одне з головних питань порядку денного візиту - роль Верховного Суду Канади в процесі гарантування незалежності, підзвітності, неупередженості судової влади.

Окремим блоком заплановано ознайомлення з діяльністю Ради суддів Канади, процесом розгляду скарг на суддів, електронною системою спілкування суддів.

Під час візиту очікується проведення зустрічей представників України з Головою Верховного Суду Канади Річардом Вагнером та керівником апарату Верховного Суду Канади Роджером Білодо, з виконавчим директором Ради суддів Канади, старшим радником юстиції Норманом Сабуріном та начальником управління комунікацій і стратегічних питань Ради суддів Канади Джоанною Лапорт, суддями, працівниками апарату, представниками служби шерифів тощо.

Довідка: основна мета Канадсько-українського Проекту підтримки судової реформи в Україні - ефективне сприяння незалежності та незаангажованості судів для відновлення довіри громадськості до судової системи.

Проект впроваджуватиметься двома установами: Національним суддівським інститутом Канади (головний виконавець) та Офісом Уповноваженого з федеральних судових справ Канади.

Фінансування Проекту здійснює Міністерство закордонних справ Канади.

Партнери Проекту з українського боку: Вища рада правосуддя; Верховний Суд; Вища кваліфікаційна комісія суддів України; Національна школа суддів України; Рада суддів України; Державна судова адміністрація України; суди.

Проект здійснюватиме свою діяльність у пілотних регіонах, особливо в питаннях комунікації, підтримки голів судів та  судового адміністрування (Одеса, Запоріжжя, Івано-Франківськ та Хмельницький).

Орієнтовна тривалість Проекту становитиме п’ять років - із квітня 2016 року до березня 2020 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065886
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору