EN|RU|UK
 Політика України
  14569  105

 Майже 20 тисяч опитаних на Харківщині: Світлична і Кернес – лідери. ІНФОГРАФІКА (оновлено)

Глава Харківської ОДА Юлія Світлична і мер Харкова Геннадій Кернес мають найвищий рівень підтримки серед жителів області, в той час як серед партій найбільша підтримка в "Опозиційного блоку".

Про це свідчать результати дослідження, проведеного на Харківщині за ініціативи Інституту глобальних стратегій, були представлені на прес-конференції в "Інтерфакс-Україна".

Дослідження, проведене Українським інститутом соціальних досліджень імені О.Яременка, Центром Разумкова і Центром "Соціальний моніторинг", стало одним з наймасштабніших у регіоні за останні кілька років – було опитано близько 20 тисяч респондентів. Як зазначили дослідники, Харківська область фактично єдина в Україні, де в області живе стільки ж виборців, як і в обласному центрі. Тому, оцінюючи перспективи політичних сил і лідерів, важливо звертати увагу на розподіл показників.

"Серед місцевих лідерів позитивно оцінюють роботу Юлії Світличної, голови ОДА, 64% опитаних респондентів. Позитивна оцінка Мера Харкова Геннадія Кернеса – 60%. Баланс позитив-негатив у Світличної – 36%, у Кернеса – 30%. Найвищий рівень негативу – у Михайла Добкіна (60%)", – повідомляється в дослідженні.

Майже 20 тисяч опитаних на Харківщині: Світлична і Кернес – лідери 01

Найвищий рівень підтримки серед партій – в Опозиційного блоку.

"Опозиційний блок готові підтримати на виборах 20% опитаних жителів регіону. Друге місце – у партії "За життя" з 13% підтримки. Третє – у "Батьківщини", яку готові підтримати близько 11% опитаних, четверте – БПП "Солідарність" (10%)", – говориться в дослідженні.

Майже 20 тисяч опитаних на Харківщині: Світлична і Кернес – лідери 02

За результатами опитування, 22% респондентів (з тих, хто визначився) готові віддати свій голос на президентських виборах за Юрія Бойка, 12% – за Юлію Тимошенко і Вадима Рабіновича, за Петра Порошенка – 11% (12% жителів області та 9% – жителів міста).

Майже 20 тисяч опитаних на Харківщині: Світлична і Кернес – лідери 03

Як відзначалося на презентації підсумків дослідження, результати підтримки місцевих лідерів демонструють, що на Харківщині з'явився новий центр впливу.

"У Харківській області утворилося два головні лідери громадської підтримки. Перший: демократичні сили на чолі з головою ОДА Світличною все сильніше сприймаються жителями як новий реальний центр влади та центр впливу на розвиток регіону. Другий: мер Харкова, в якого колись була монополія на владу в регіоні. Слід зазначити, що у самому Харкові найбільшу довіру має Кернес, проте в містах та районах області значно вищий рівень довіри у Світличної", – зазначили дослідники.

Майже 20 тисяч опитаних на Харківщині: Світлична і Кернес – лідери 04

Вони впевнені, що багато в чому це стало можливим тому, що сьогодні результати роботи керівника ОДА видно не тільки в обласному центрі, але й по всій області.

"Регіон розвивається і це помітно всім. Голова ОДА Світлична працює в команді Президента. Як результат – більш позитивна оцінка діяльності Порошенка по області, ніж по Харкову. Тоді як у місті господарські успіхи мер концентрує на собі", – резюмували експерти.

Польова частина опитування проводилася з 13 квітня по 5 травня 2018. Всього опитано 18451 респондентів: 4636 респондентів у м. Харкові та 13815 осіб у Харківській області. У кожній з 42-х територіально-адміністративних одиниць (9 районів міста Харкова, 6 міст обласного значення, 27 районів області) було опитано не менше 400 респондентів.

З повним текстом дослідження можна ознайомитися на сайтах:

· Центр "Соціальний моніторинг",

· Український інститут соціальних досліджень,

· Центр Разумкова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065872
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору