EN|RU|UK
 Суспільство
  5542  24

 Сьогодні в Україні відзначають День матері

У другу неділю травня українці традиційно відзначають День матері.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

На відміну від жіночого свята 8 Березня, цього дня вітають винятково матерів і вагітних жінок - майбутніх мам. Свято започатковано в США.

Спочатку це була ідея пацифістів: відзначати цей день як день єдності матерів у боротьбі за мир. Але подібна концепція не здобула широкої підтримки ні в США, ні в інших країнах. У 1907 році американка Анна Джарвіс із Філадельфії виступила з ініціативою вшанування матерів у пам'ять про свою матір. Анна написала зворушливі листи до державних установ, законодавчих органів, а також видатним особам із пропозицією один день року присвятити вшануванню матерів.

Першим визнав День матері офіційним святом штат Вірджинія у 1910 році. Через чотири роки, 1914-го, президент США Вудро Вільсон оголосив другу неділю травня національним святом на честь усіх американських матерів. Після завершення Першої світової війни День матері почали святкувати і в деяких європейських країнах.

Наразі День матері відзначається в 85 країнах світу.

Українці теж долучилися до святкування Дня матері, і сталося це у 1928 році, щоправда, не в Україні, а в Канаді. Ініціатором став Союз українок Канади. Наступного року свято відзначалося вже й у Львові. Ініціативу канадських жінок підтримала головна редакторка тижневика "Жіноча доля" Олена Кисілевська. 1929 року "Союз українок" зініціював впровадження цього свята на Тернопільщині. Організації "Просвіта", "Рідна школа", "Пласт", "Сокіл" організовували концерти, конференції, фестивалі у всій Східній Галичині. Відтоді День матері відзначали дуже широко.

Зі встановленням радянської влади на західноукраїнських землях свято було заборонено. Лише з 1990 року завдяки зусиллям громадських організацій, зокрема "Союзу українок", День матері повернувся в Україну. У 1999 він отримав офіційний статус і був встановлений "...на підтримку ініціативи Державного комітету України у справах сім'ї та молоді, міжнародної організації "Жіноча громада", Спілки жінок України, громадської організації "Союз українок"... " згідно з Указом Президента "Про День матері" від 10 травня 1999 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065788
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору