EN|RU|UK
 Політика України, Суспільство
  5970  11
Матеріали за темою:

 Дієвий механізм інституту конституційної скарги дозволить захищати права людини в Україні, а не в Страсбурзі, - глава КС Шевчук

Дієвий механізм інституту конституційної скарги дозволить захистити права українців ще в Україні, без необхідності звернення до Європейського суду з прав людини (ЄСПЛ)

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це повідомив глава Конституційного суду України Станіслав Шевчук.

У п'ятницю під час зустрічі зі студентами юридичного факультету Київського національного університету ім. Т.Шевченка глава КС розповів, що конституційна скарга несе в собі "ефект для всіх" і відновлення прав, і відшкодування збитку за аналогією з ЄСПЛ.

"Є надія у Ради Європи, що Конституційний суд України в діалозі з Європейським судом захищатимуть права людини, що права людини будуть захищені безпосередньо в Україні, замість того, щоб ганяти наших людей у Страсбург", - сказав С.Шевчук.

Тобто, як пояснив глава суду, за допомогою інституту конституційної скарги "проблеми можуть бути вирішені на місці".

"Тут є перспективи для того, щоб розвантажити страсбурзьку систему і захистити людей в Україні", - переконаний він.

Пояснюючи журналістам процедуру розгляду конституційних скарг, С.Шевчук зазначив, що пріоритетного підходу до розгляду скарг у КС немає. "Усе залежить від судді-доповідача, який готує справу. У нас немає пріоритетів", - сказав він.

Тобто, за словами глави суду, конституційні скарги розглядаються в порядку надходження і відбувається розподіл між суддями-доповідачами. "А потім уже все залежить від судді-доповідача, наскільки ефективно він підготує матеріали", - додав глава КС.

С.Шевчук повідомив, що зараз уже відкрито кілька проваджень, "є цікаві справи".

"Я сподіваюся, що цього року ми вже покажемо результат. Не можу сказати чіткі терміни, скарги розглядаються Сенатом. Наступного тижня буде засідання Сенату за новими скаргами", - сказав він.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065585
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору