EN|RU|UK
 Політика України
  115253  513
Матеріали за темою:

 Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: "Саша, переговори с Юлей о поддержке". ВІДЕО+СКРИНШОТИ

Журналісти оприлюднили частину листування між нардепом-утікачем Олександром Онищенком нардепами від БПП Сергієм Березенком та Ігорем Кононенком, а також фінансовим радником президента України Петра Порошенка Макаром Пасенюком про те, як у 2015 році відбувалася "скупка" голосів за призначення на певні посади, зокрема Ігоря Білоуса на посаду голови ФДМ і Олексія Маловацького на посаду члена Вищої ради юстиції, а також за підтримку певних законопроектів.

Журналісти Слідства.Інфо, за їхніми словами, отримали у своє розпорядження переписку нардепа-втікача Олександра Онищенка з нардепами від БПП Сергієм Березенком та Ігорем Кононенком, а також фінансовим радником президента України Петра Порошенка Макаром Пасенюком. На підставі цього листування та інтерв'ю Онищенка журналісти оприлюднили своє розслідування про скуповування голосів народних депутатів, зокрема від фракції "Батьківщина" у Верховній Раді під час голосування за призначення певних осіб на посади, а також за ухвалення певних законопроектів, передає Цензор.НЕТ.

"Травень 2015 року. Український парламент готується голосувати за призначення нового голови Фонду державного майна. Попереду - велика приватизація підприємств, її перебіг прямо залежатиме від нового голови Фонду. Ціна питання - 17 мільярдів гривень від приватизації понад 300 об’єктів, таких як Центренерго, Одеський припортовий завод, міськгази, порти. Лідер президентської фракції Юрій Луценко особисто пропонує на цю посаду Ігоря Білоуса, колишнього керівника Державної фіскальної служби, якого підозрюють у службових зловживаннях. У цей час на мобільний телефон народного депутата Олександра Онищенка приходить повідомлення. Це депутат від "Блоку Петра Порошенка" Сергій Березенко просить його домовитися з Юлією Тимошенко про підтримку в голосуванні: "Нужна поддержка по Билоусу от мадам". Онищенко погоджується, і за кілька годин Білоус отримує посаду. Наступного дня нардеп-посередник відзвітував: "Документы получили". "Документи" у листуванні обранців означають "гроші"", - зазначає видання.

"Сам Онищенко, який ще влітку 2016-го втік до Європи від слідства Національного антикорупційного бюро України, вже другий рік погрожує українським високопосадовцям та особисто Президенту Порошенку розкриттям "усіх таємниць". Нардеп обіцяє журналістам ексклюзивні записи розмов з главою держави, що можуть стати доказами корупції на найвищому рівні. Журналісти зустрілися з Онищенком у Франції. Записів депутат так і не надав, але дозволив перефотографувати сотні повідомлень з його телефону, в яких йдеться про призначення на різні державні посади та голосування за низку законопроектів в обмін на щедру оплату. Серед співрозмовників Онищенка - найближчі соратники Президента Порошенка, народні депутати Ігор Кононенко та Сергій Березенко, а також фінансовий радник глави держави Макар Пасенюк. Сам Онищенко визнає, що брав участь у корупційних аферах, але наполягає - робив це за погодженням із Президентом та його людьми", - пояснює видання.

"Що більше я для нього робив, то більше йому хотілося. Зрештою, він почав давати такі завдання, які я не міг виконати", - розповідає нардеп про свою співпрацю з Порошенком.

"Однією з функцій Онищенка було посередництво між Порошенком і Тимошенко, принаймні з 2014 по 2016 роки. Саме в той час Президенту треба було проводити через Раду чимало законів та затверджувати призначення потрібних кандидатур. Нестачу голосів президентської сили якраз і могла забезпечити парламентська фракція "Батьківщина", очолювана давньою опоненткою та суперницею Порошенка. В 2005-му році конфлікт між тодішньою прем’єркою Тимошенко та секретарем Ради нацбезпеки та оборони Порошенком поклав край видимій єдності команди Президента Ющенка. Політики й досі не дуже люб’язно відгукуються одне про одного публічно. Але, за словами Онищенка, це не заважало їм тісно співпрацювати після Революції Гідності. Нібито саме через Онищенка оточення Президента передавало інформацію, за що треба проголосувати, а після позитивного результату через нього здійснювався розрахунок. Для цього Онищенко та оточення Президента навіть використовували в листуванні набір спеціальних "термінів"", - додає видання.

Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 01

Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 02
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 03
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 04
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 05
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 06
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 07
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 08
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 09
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 10
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 11
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 12
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 13
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 14
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 15
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 16
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 17
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 18
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 19
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 20
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 21
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 22

"Весна 2015 року. Петро Порошенко намагається посилити свій вплив на судову гілку влади. Президент уже призначив за своєю квотою трьох членів Вищої ради юстиції (сьогодні - Вища рада правосуддя. - Ред.). Парламентська фракція "Блок Петра Порошенка" висуває Олексія Маловацького, який до цього працював у виборчому штабі Порошенка, кандидатом у члени ВРЮ, але за квотою Верховної Ради. Його обрання суттєво збільшило би вплив Президента на нині єдиний орган, який може відсторонити, звільнити або дозволити арештувати будь-якого суддю. Президентська фракція активно шукає голоси в парламенті за свого кандидата, але у фракції "Батьківщина", схоже, немає єдності щодо підтримки Маловацького. У цей час Онищенко отримує повідомлення від наближеного до Президента народного депутата Ігоря Кононенка: "Саша, переговори с Юлей о поддержке нашей кандидатуры (Маловацкий) в ВРЮ (тайное голосование планируется в четверг). Там Власенко против". Через певний час нардеп відповів, що все домовлено і Юлія Тимошенко чекає розрахунку за голосування. Тим часом помітно нервує народний депутат Березенко: "Она сказала фракции, что свободное голосование. Будет от силы 7 человек. Слова Власенко. Это не договоренность!". Проблема ускладнюється, оскільки голосування має бути таємним - бюлетенями. Може не допомогти навіть команда лідерки фракції - підтримати Маловацького, а проконтролювати таке голосування неможливо. Утім, нардеп Березенко наполягає: "Надо визуально проконтролировать, сколько их, или забрать бюллетени". Онищенко запевняє: "Ок. Кроме Власенко, все будут голосовать. Это от нее"", - йдеться в матеріалах журналістського розслідування.

Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 23
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 24
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 25
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 26
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 27
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 28

Народний депутат Сергій Власенко, член фракції "Батьківщина", свого ставлення до висуванця "БПП" Олексія Маловацького також не приховує. "Я категоричний противник того, щоб до Вищої ради правосуддя призначали не просто хлопців, які носять за Петром Олексійовичем портфель, а хлопців, які носять портфель за хлопцями, які носять портфель за Петром Олексійовичем", - пояснює нардеп, чому не голосував за це рішення, - "Це абсолютно політичний призначенець".

Зрештою, депутати голосують, і Олексій Маловацький стає членом Вищої ради юстиції. Цього самого дня Верховна Рада призначила президентського кандидата Ігоря Білоуса головою Фонду державного майна України. Сергій Власенко знову не голосував, але Юлія Тимошенко та ще десять депутатів з її фракції натиснули кнопки "За".

"Наступного дня, 20 травня 2015 року, Онищенко пише повідомлення Сергію Березенку: "Документы получили"".

Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 29
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 30
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 31

Лідер "Батьківщини" Юлія Тимошенко пояснила своє голосування простіше - її колеги як члени тодішньої коаліції вірили в президентських кандидатів. А на запитання, чи не голосувала її фракція за обіцянку винагороди, Тимошенко й взагалі обурилась: "Ні, категорично ні! Цього не може бути!"

Народний депутат Віктор Чумак, колишній член фракції "Блок Петра Порошенка", а сьогодні позафракційний, перед виходом з президентської сили звинуватив одного із керівників - Ігоря Кононенка - в причетності до корупції. Депутат досить детально розповідає, як БПП у Парламенті добирає потрібну підтримку: "Можна отримати голоси вроздріб, можна - гуртом. Комунікатором виступають якраз Кононенко, Березенко".

"Продають і купують у Верховній Раді не лише політичний вплив, а й закони, які дають преференції в різних видах бізнесу. Наприклад, 13 березня 2015 року Онищенко отримує повідомлення від Сергія Березенка з проханням поспілкуватися з Тимошенко для підтримки містобудівного закону: "Это не политика. Рабочая просьба. Оттанцую". Березенка не раз пов’язували зі сферою містобудування. До того як потрапити у Верховну Раду, він очолював Державне управління справами, або ДУС - масштабну структуру, що за бюджетні гроші опікується побутом та потребами українських чиновників. За час його керування відомством майже 7 гектарів державної землі в Києві передані під приватну забудову. Ще раніше Березенко був депутатом Київради від "Блоку Леоніда Черновецького". Ця політична сила теж відзначилася скандальним роздаванням столичної землі. У ті травневі дні 2015 року, як свідчить листування Онищенка, вони з Березенком ледь не щодня домовляються про підтримку деякими представниками Парламенту потрібних законопроектів. Наприклад, Березенко просить погодити питання з Юлією Тимошенко, зокрема йшлося про "сільськогосподарський" та "бурштиновий" законопроекти", - заявляють журналісти.

Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 32
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 33
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 34
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 35
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 36
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 37
Листування Онищенка про домовленості між Тимошенко та Порошенком: Саша, переговори с Юлей о поддержке 38

Журналіти Слідства.Інфо запитали усіх учасників листування про можливий підкуп політичних опонентів. Сергій Березенко та його колега по фракції Ігор Кононенко, як і опозиціонерка Юлія Тимошенко, відкинули закиди про купівлю голосів фракції "Батьківщина". А прес-служба Макара Пасенюка взагалі відкинула існування листування з Онищенком та закликала не поширювати недостовірну інформацію.

Протягом року журналісти Слідства.Інфо намагалися отримати від Олександра Онищенка аудіоматеріали, які начебто доводять причетність керівництва держави до корупції. Але після численних обіцянок народний депутат припинив спілкування.

Натомість, у квітні Онищенко оприлюднив запис однієї з розмов, як він стверджує, з Президентом Порошенком. Хоча, попри гучні публічні викриття, він так і не почав співпрацювати з детективами, які розпочали кримінальне провадження за його ж заявами про підкуп народних депутатів. Директор Національного антикорупційного бюро України Артем Ситник розповів, що Онищенко не передавав записів, не повідомив жодного прізвища і навіть не пояснив "за що гроші давали".

А протягом останнього року із СІЗО вийшли майже всі менеджери фірм Онищенка, раніше заарештовані за клопотанням НАБУ та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Журналісти Слідства.Інфо передали копії всього листування політиків детективам бюро. А Ситник запевнив, що "це врахують у рамках провадження, дадуть оцінку та проведуть певні слідчі дії".

Нагадаємо, раніше народний депутат-утікач Олександр Онищенко опублікував запис, на якому нібито зафіксовані його таємні переговори з президентом України Петром Порошенком.

В Адміністрації Президента цей запис назвали фейком. Раніше Петро Порошенко заявляв, що "плівки Онищенка" не слухав, порекомендувавши втікачеві-нардепу звернутися з ними в НАБУ.

16 березня Національне антикорупційне бюро України провело обшук в офісінародного депутата Олександра Онищенка. У НАБУ зазначили, що обшуки були проведені в рамках досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом зловживання службовим становищем під час реалізації природного газу, видобутого в рамках спільної діяльності з ВАТ "Укргазвидобування". 15 червня в офісі Онищенка НАБУ провело повторний обшук.

Після цього в Генеральну прокуратуру надійшло подання Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) про зняття недоторканності з народного депутата Олександра Онищенка. А Ситник і Холодницький заявили про розкрадання нардепом "Волі народу" на 1 млрд 600 тис. гривень.

16 червня Генпрокурор Юрій Луценко підготував до Ради подання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Онищенка. 5 липня Верховна Рада дала згоду на затримання й арешт Онищенка.

НАБУ почало досудове розслідування за фактом розкрадання газу, видобутого за договорами про спільну діяльність із ВАТ "Укргазвидобування" в грудні 2015 року. За версією слідства, в період із січня 2013 року по червень 2016 року члени злочинної організації протиправно заволоділи коштами, отриманими від реалізації природного газу в розмірі понад 1,6 млрд, внаслідок чого ПАТ "Укргазвидобування" завдано збитків на понад 740 млн грн. Загалом слідство встановило причетність до участі в "газовій схемі" 29 осіб. Зараз 7 осіб, зокрема народний депутат України Олександр Онищенко, перебувають у розшуку. 12 обвинувальних актів щодо 18 осіб направлено до суду, з них щодо 7 осіб набув чинності обвинувальний вирок.

13 листопада Онищенко повідомив деяким ЗМІ, що суд в Іспанії відмовився екстрадувати його в Україну. До того ж, нардеп-утікач відмовився оприлюднити копію рішення суду. У НАБУ повідомили, що не отримували з Іспанії офіційних документів про відмову в екстрадиції.

18 грудня суд дозволив проводити спеціальне досудове розслідування щодо народного депутата Олександра Онищенка і п'ятьох його спільників.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065507
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору