EN|RU|UK
 Суспільство
  16957  131
Матеріали за темою:

 "УПЦ МП жодного стосунку до концепту "русского мира" не має, - глава Синодального інформаційно-просвітницького відділу архієпископ Климент

Голова Синодального інформаційно-просвітницького відділу УПЦ МП архієпископ Климент (Вечеря) заявив, що церква не має стосунку до "русского мира".

Як передає Цензор.НЕТ, про це він розповів в інтерв'ю BBC News Україна.

Відповідаючи на запитання "Яким є ставлення УПЦ МП до концепту "русского мира"? Чи не є УПЦ його елементом?", архієпископ зазначив: "Українська православна церква жодного стосунку до концепту "русского мира" не має. Ми це заявляли відкрито, зокрема і в офіційних документах нашої церкви.

Ці концепції не мають нічого спільного з євангельським вченням. Ми проповідуємо тільки те, що говорив Христос і вчили святі отці. У них такої концепції немає".

Говорячи про ситуацію в українському суспільстві після 2014 року, Климент підкреслив: "Рішення церкви треба мотивувати не політичними факторами, а її місією в сучасному світі. Навряд чи хтось має право закликати до чогось, що суперечить євангельським принципам. Тому позиція УПЦ відносно світу свідчить, що для нас важливо Євангеліє, а не геополітика".

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065477
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору