EN|RU|UK
 Політика України
  3288  12

 "КСУ насамперед - захисник громадян, а не політичний орган", - глава Конституційного Суду Шевчук

Головним завданням Конституційного Суду України є забезпечення захисту Конституції, яка є основоположною цінністю українського суспільства, а не механізмом у руках Президента, влади або олігархічних груп.

Про це Голова Конституційного Суду України заявив під час відкритої зустрічі в Одесі, 7 травня, з представниками юридичної спільноти, підприємцями, студентами юридичних факультетів. Це вже друга відкрита зустріч Станіслава Шевчука з громадськістю. Вона проходила з ініціативи Громадянського центру правових ініціатив та Одеського відділення Асоціації правників України, пише gazeta.ua.

За словами Станіслава Шевчука, головним завданням Конституційного Суду України є забезпечення захисту Конституції, яка є основоположною цінністю українського суспільства, а не механізмом у руках Президента, влади або олігархічних груп. "Я як голова КСУ та інші чинні судді стоїмо на сторожі конституційних прав людини. Конституційний Суд України, - це суд над законами, тому ми готові протистояти будь-якому органу влади, який порушує нашу Конституцію", - заявив Станіслав Шевчук.

КСУ насамперед - захисник громадян, а не політичний орган, - глава Конституційного Суду Шевчук 01

На питання про неконституційність окремих механізмів оподаткування Станіслав Шевчук заявив, що КСУ відрізняється від інших державних інститутів, тим, що він є гарантом законності та справедливості. Тому Суд готовий розглядати конституційні скарги підприємців і вступати в прямий діалог із представниками всіх суспільних об'єднань, права та свободи яких порушуються.

Також голова КСУ пояснив позицію щодо рішення про неконституційність закону про референдум. "Референдум - це форма безпосереднього народовладдя, яка здійснюється на основі конституційних норм і принципів, а закон, який був ухвалений за часів Януковича, погрожував використанням цього механізму для маніпулювання та узурпації влади. Правовим підґрунтям проведення в Україні референдумів після ухвалення цього рішення є лише Конституція Україна", - зазначив Станіслав Шевчук.

У дискусії з адвокатами щодо постійних і системних порушень прав людини в Україні Станіслав Шевчук зазначив, що КСУ зайняв жорстку позицію щодо неякісної законотворчої діяльності Верховної Ради і виступає на захист громадян. Про це свідчить нещодавно ухвалене рішення про неконституційність частини 6 статті 216 КПК України, відповідно до якої злочини на території пенітенціарних органів мають розслідувати знову слідчі органи цієї служби. І це - лише початок роботи.

"Україна програла багато справ про порушення прав людини, зокрема за статтею 3 Європейської Конвенції, - тортури і жорстоке поводження. Чому так відбувається? Одна з причин - відсутнє ефективне незалежне розслідування фактів побиття з боку державних органів. Ці положення закону дозволяли Мін'юсту фактично контролювати самому себе", - зазначив Станіслав Шевчук.

Голова КСУ повідомив, що продовжить зустрічі такого формату для відновлення довіри громадян до судової системи, зростання інформованості населення про права людини та способи їх захисту, особливо шляхом подачі приватної конституційної скарги.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065347
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору