EN|RU|UK
 Суспільство
  21369  72

 Суд в Гаазі зобов'язав РФ виплатити українським компаніям збитки, яких вони зазнали через окупацію Криму, - УНІАН

Третейський суд в Гаазі постановив, що Російська Федерація має відшкодувати низці українських компаній збитки за анексію Криму. Йдеться про 159 млн доларів.

"23 березня 2018 року, проконсультувавшись зі сторонами, склад арбітражу оголосив про закінчення слухання справи відповідно до статті 29 (1) Арбітражного Регламенту ЮНСІТРАЛ 1976 року. 2 травня 2018 року, порадившись, склад арбітражу виніс одноголосне рішення, що стосується питань відповідальності та збитків", - йдеться в прес-релізі суду, на який, як пише Цензор.НЕТ, посилається УНІАН.

Як сказано в постанові суду, Росія відповідальна за порушення прав українських інвесторів, починаючи з 21 березня 2014 року, коли Володимир Путін підписав указ про анексію Криму.

Видання зазначає, що це перше в історії рішення, за яким Росія змушена виплатити компенсацію внаслідок анексії.

Позов проти Росії подавали 18 українських компаній, а також одна фізична особа.

Третейський суд підтвердив свою юрисдикцію у справах про майнові відносини в Криму влітку 2017 року. Росія рішення не визнала, після чого почала ігнорувати розгляд справи. У суді нагадують, що після проведення слухання по суті спору з 5 по 6 жовтня 2017 року склад арбітражу запросив сторони надати додаткові письмові пояснення. 11 грудня 2017 року позивачі представили свої пояснення разом, Російська Федерація не представила жодних пояснень. Третейський суд нараховує трьох повноважних представників, причому Кремль відмовився висувати свого, тому його призначили в Гаазі.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065269
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору