EN|RU|UK
 Суспільство
  1841  3

 Дитячий будинок для сиріт Донбасу відкриють у монастирському комплексі в Раві-Руській

Завдяки Програмі транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна відремонтують два монастирі - в Польщі й Україні.

В рамках проекту відновлення монастирів у польському місті Венґрув Мазовецького воєводства й українській Раві-Руській проведуть ремонтні роботи, також заплановано придбання нового обладнання та створення туристичного "Маршруту монастирів історичної спадщини закону Реформатів", передає Цензор.НЕТ із посиланням на Польське радіо.

Слід зазначити, що в монастирі у Венґруві створять Центр діалогу культур, а в монастирському комплексі в Раві-Руській відкриють дитячий будинок для дітей-сиріт із Донбасу.

Під час підписання угоди у Венґруві державний підсекретар у Міністерстві інвестицій та розвитку Адам Гамріщак звернув увагу на значення цього проекту: "Це дуже важлива ініціатива, важливий проект і для Мазовецького воєводства, і для Львівської області, а перш за все для двох міст - це Венґрув і Рава-Руська. Ми говоримо про ревіталізацію, консервацію двох монастирів - архітектурних пам'яток. Однак, важлива також справа культурних зв'язків, освітніх дій у рамках цього проекту і суспільні завдання в широкому сенсі".

Віце-міністр культури і національної спадщини Маґдалена Ґавін нагадала, що Україна зараз не може радіти миру, і тому важливими є спільні транскордонні проекти. На її думку, вони мають сприяти "взаємному обміну досвідом і солідарності".

Проект "Монастирі-близнюки: Венґрув і Рава-Руська" оцінений у понад 2 млн 600 тис. євро. Понад 2 млн 300 тис. євро виділено на основі євросоюзної Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна.

Програмою Польща-Білорусь-Україна вибрано 17 проектів на загальну суму понад 7,7 млн ​​євро. П'ять із них - польсько-білоруські проекти, 10 - польсько-українські та два проекти тристоронні. Всі вони пов'язані з популяризацією місцевої культури історії та захисту природної спадщини.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065251
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору