EN|RU|UK
 Політика України
  22551  96

 "Нам треба пам'ятати подвиги українців на всіх фронтах Другої світової", - Порошенко

Нацизм здолав передусім український солдат, який боровся не за Сталіна, а за свою землю та родину.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "112 Україна", про це Президент України Петро Порошенко заявив сьогодні під час заходів до Дня перемоги над нацизмом.

"Маршали і генерали, українці за походженням, очолювали майже половину з 15 фронтів. Серед радянського генералітету періоду Другої світової війни близько 300 українців. Але, на моє глибоке переконання, нацизм здолав передусім український солдат. Солдат, якої б він нації не був, який боровся не за Сталіна, а за свою землю і родину. Без мільйонів солдат-українців на полях Другої світової війни світова війна б не закінчилася, найімовірніше, це тривало б довше. Нам треба пам'ятати подвиги українців на всіх фронтах Другої світової", - заявив голова держави.

Порошенко наголосив, що Україна внаслідок свого геостратегічного становища стала одним із основних плацдармів світової війни і зазнала великих втрат.

"Наш народ знекровлений передвоєнними колективізацією, голодомором, великим терором 30-х років, у полум'ї всесвітньої людської катастрофи втратив кожного п'ятого сина і доньку. Україна внаслідок свого геостратегічного становища стала одним з основних плацдармів світової війни. Упродовж 35 місяців на її теренах велися активні бойові дії регулярних військ. Неймовірно драматичними були дні і ночі ворожої окупації. Від куль карателів, від холоду та голоду втратили життя мільйони українських мирних мешканців, півтораста сіл спалили гітлерівці на українській землі. Нацисти сплюндрували наші світильні, зруйнували сотні підприємств, закладів освіти, культури, пам'яток архітектури", - заявив Порошенко.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065214
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору