EN|RU|UK
 Політика України
  19299  124

 Понад тисяча військовослужбовців пішли з 72-ї ОМБр через "совкові порядки" комбрига Татуся, - волонтер Решетилова анонсувала серію публікацій про кадрові проблеми в армії

У листопаді минулого року командиром героїчної 72 ОМПБр був призначений Руслан Татусь, колишній начальник штабу 128 бригади. За перші кілька місяців його командування з бригади пішло понад 1000 військовослужбовців. Багато із них при цьому публічно заявляли, що не можуть знайти спільної мови з новим командиром і ніколи не зрозуміють його совкових порядків.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це на своїй сторінці в Facebookнаписала волонтер і координатор проекту "Медійна ініціатива за права людини" Ольга Решетилова.

"Зради пост, або Чому люди масово тікають з армії? Я притримуюсь думки, що якщо проблему можна вирішити, не надаючи їй публічного розголосу, то треба вирішувати без розголосу. Але поспілкувавшись днями з одним генералом ЗСУ, остаточно зрозуміла, що в Збройних силах є системна проблема (тобто проблема не одна, але ця, мабуть, ключова) і глибоке нерозуміння елементарних, здавалось би, речей. Тому ми це з вами проговоримо публічно і будемо говорити, поки щось-таки не почне змінюватись. Я зараз не буду про паперову армію, совковий довбо##бизм, "армія дає роботу" і т. д. - кожна з цих проблем №1, і про кожну з них вже сказано чимало. Я зараз про інше. Про кадрову політику в ЗСУ. На прикладі нашої коханої Сухопутки", - написала вона.

"- Оля, ну нема нормальних командирів! Де їх брати? - розводить руками генерал. Я злегка округлюю очі, бо особисто знаю (та й кожен волонтер знає) десятки нормальних бойових офіцерів, які псіханули й пішли "на гражданку", так і не дочекавшись підвищення чи призначення на іншу посаду, переведення чи вирішення якихось службових питань. Хотіли служити і воювати, але пішли, бо їх з’їдало вище командування, бо діймала прокуратура надуманими справами, бо не знаходили спільної мови з новими командирами. Кожного з них можна було втримати кількома простими менеджерськими рішеннями, але з менеджментом, особливо з HR, в наших командуваннях не дуже. Зараз поясню. У листопаді минулого року командиром героїчної 72 ОМПБр був призначений Руслан Татусь, колишній начальник штабу 128 бригади. За перші кілька місяців його командування з бригади пішло понад 1000 військовослужбовців. Багато з них при цьому публічно заявляли, що не можуть знайти спільної мови з новим командиром і ніколи не зрозуміють його совкових порядків. Героїчна 72 втратила кращих бойових хлопців із досвідом боїв в Авдіївці, на промці, за Волноваху. - Так, ми це все знаємо і розуміємо, - каже генерал. - Але вирішили Татусю дати можливість зайти з бригадою в АТО. Може, він там себе знайде. Що, пробачте?! Ми будемо ризикувати сотнями людей для того, щоб один полковник "себе знайшов"?!" - зазначила Решетилова.

"У нас же є чудовий свіжий приклад того, що буває, коли в боях бригадою командує людина, яку не сприймає особовий склад! Військовослужбовці 92 бригади після призначення нового командира Володимира Кокорєва попереджали і писали рапорти про його некомпетентність і схильність до алкоголізму. Жодної реакції від командування на ці заяви не було, врешті - в результаті бою, через помилки комбрига бригада отримала безповоротні втрати особового складу та залишила важливу позицію під Донецьком. З однієї з наймонолітніших бригад масово почали звільнятися рядові та офіцери. Але цього командуванню виявилося замало для висновків. Уже в ппд у комбрига Кокорєва стається конфлікт з одним із його замів - Дмитром Бизоничем, який потрапив до лікарні в результаті побоїв і ножового поранення. Поліція кваліфікувала цей факт як замах на вбивство, але потім Бизонич нібито забрав заяву. Ненадовго відсторонений від служби командир Кокорєв повернувся на посаду. Здавалось би, що ще повинно статися, що могло б свідчити про невідповідність офіцера своїй посаді?" - привела приклад волонтер.

"Будь-який менеджер знає, що людині достатньо трьох місяців, щоб проявити себе як фахівця. Після такого випробовувального терміну зазвичай керівництво приймає рішення щодо відповідності кандидата займаній посаді. В ЗСУ "випробовувальний термін" розтягується на роки, аж поки некомпетентний і неадекватний кандидат, розваливши один підрозділ, йде на підвищення руйнувати далі… Заради двох-трьох довбо##бів Генштаб готовий втрачати тисячі досвідченого, обстріляного і мотивованого особового складу. Тільки б не створювати прецедент звільнення старшого офіцера. У Генеральному штабі діє негласне правило: немає такого зальоту, за який може бути звільнений старший офіцер. Основний принцип кругової поруки. Наприкінці лютого я написала лист начальнику Генерального штабу Віктору Муженку про нездорову ситуацію ще в одній бригаді - 57 ОМПБр, пов’язану з нещодавно призначеним командиром Юрієм Головашенком. У листі я описала кілька кричущих випадків. Так, мене чесно вислухали помічники НГШ, попросили зібрати рапорти від військовослужбовців щодо конкретних ситуацій і навіть направили в бригаду кілька перевірок. Після чого бійці зазнали ще сильніших репресій з боку комбрига. З бригади масово йдуть найкращі люди. За підрахунками офіцерів штабу, після виходу бригади в тил понад 70% особового складу збирається звільнятися саме через "скотське" ставлення командира, корупцію, неадекватність", - повідомила Решетилова.

"У першому листі до Муженка (а писала я їх кілька) я написала, що дуже не хочу надавати розголосу усім відомим мені фактам, бо розумію, наскільки важливий авторитет ЗСУ. Але зазначила, що якщо не будуть вжиті заходи, мені доведеться вдатися до публічності. Я чесно чекала понад два місяці. В найближчі кілька тижні я публікуватиму серію матеріалів про те, що буває з підрозділами, коли приймаються неправильні кадрові рішення і не робляться відповідні висновки. Як-то кажуть, не перемикайтесь", - резюмувала Решетилова.

Понад тисяча військовослужбовців пішли з 72-ї ОМБр через совкові порядки комбрига Татуся, - волонтер Решетилова анонсувала серію публікацій про кадрові проблеми в армії 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3065166
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору