EN|RU|UK
 Політика України, Події
  10960  46

 Понад 450 млн грн втратила Україна через корупцію в земельній сфері, - НАБУ. ІНФОГРАФІКА

Загалом НАБУ веде понад 25 кримінальних проваджень, що стосуються земельних "угод". Встановлено, що Україна зазнала збитків на понад 450 млн грн.

"Земля є одним із об'єктів корупційних схем, які розслідують детективи Національного антикорупційного бюро України. Найчастіше йдеться про спроби певних осіб отримати земельні ділянки за безцінь або шляхом надання їх у довгострокову оренду (до 49 років, іноді з можливістю подальшого викупу), або ж отримавши їх на підставі фіктивного обґрунтування без оплати", - цитує Цензор.НЕТ повідомлення прес-служби Національного антикорупційного бюро (НАБУ).

Загалом понад 25 кримінальних проваджень НАБУ стосуються земельних "оборудок". Майже третину з цих справ уже скеровано до суду. Обвинувальні акти складені щодо14 осіб.

Слідство оцінює збитки, завдані державі і місцевим громадам через втрату понад 7 тис. гектарів, у 450 млн грн.

"Одним із ключових мотивів, які спонукають до вчинення злочину, на думку детективів Бюро, є бажання одержати неправомірну вигоду. Зокрема, сукупний розмір хабарів, одержаних "у обмін на землю" чиновниками, яких викрили детективи НАБУ, перевищує 2,5 млн грн, 70 тис. дол. США та 300 тис. євро", - інформують у НАБУ.

Прес-служба наводить приклад: голова сільради одного з населених пунктів Васильківського району Київської області вимагав та одержав 300 тис. євро і 10 тис. доларів за "вирішення питання" про надання в оренду земельних ділянок загальною площею 26 га. "Розслідування цього факту детективи НАБУ завершили восени 2016 року. Проте за півтора року, що минули відтоді, суд із долею обвинувачених (голови сільради та депутата-спільника) не визначився. Наразі справа слухається у Васильківському міськрайонному суді Київської області. Водночас викриття детективами НАБУ цього злочину дозволило місцевій громаді скасувати незаконне рішення про надання землі в оренду", - зазначають у Бюро.

"Доволі поширеною є схема, відповідно до якої земельні ділянки, виділені державним органам влади, згодом передаються приватним компаніям-забудовникам в обмін на зобов’язання виділити певну кількість квартир співробітникам відповідного держоргану. Часто сукупна вартість таких квартир виявляється суттєво нижчою за ринкову вартість земельної ділянки. Подібні "угоди" стають об’єктом уваги з боку детективів НАБУ", - наголошується в повідомленні.

Понад 450 млн грн втратила Україна через корупцію в земельній сфері, - НАБУ 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064744
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору