EN|RU|UK
 Суспільство
  19301  84

 Деяким вишам можуть дозволити проводити вступні іспити, - заступник голови Міносвіти Рашкевич

Зовнішнє незалежне оцінювання скасувати не можна, але його застосування - питання дискусійне. Художнім та іншим вишам можуть дозволити ввести вступні іспити, щоб розпізнати талант.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на "Укрінформ", про це сказав заступник міністра освіти і науки України Юрій Рашкевич представникам ЗМІ в Івано-Франківську перед засіданням круглого столу за участю ректорів мистецьких вищих навчальних закладів України.

"ЗНО не можна відмінити, ось тільки де його оптимальне застосування – питання дискусійне. У нас ЗНО виникло як інструмент для боротьби зі зловживаннями при вступі до вишу, у боротьбі з корупцією, і воно продовжує відігравати дуже позитивну роль. Втім, є інший бік питання.

ЗНО замінює вступні іспити. І дуже багато вишів, зокрема й мистецькі, скаржаться на те, що ЗНО обезличує талант. В усьому світі відбір до мистецьких вишів проводиться на основі таланту, а не на основі знання української мови, історії чи математики. Ми йдемо до того, якщо ЗНО займе своє місце на виході зі школи, і атестат стане допуском до системи вищої освіти, то далі університети та інститути  самі вирішуватимуть: хто прийматиме без іспитів, а хто влаштує творчі чи поглиблені наукові іспити. До цього треба йти дуже обережно", - зазначив Рашкевич.

Він зауважив, що запровадження вступних іспитів також стосується медичних та педагогічних вишів, бо "поки в Україні ніхто не з’ясовує, чи людина здатна до педагогічної роботи", через що велика кількість фахівців із педосвітою не працюють за спеціальністю.

Як повідомлялося, в Івано-Франківську круглий стіл за участю ректорів мистецьких вишів організували в рамках мистецького фестивалю "Карпатський простір", який триватиме до 6 травня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064686
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору