EN|RU|UK
 Політика України
  18167  114

 Заявляти, що в Україні якісь пронацистські настрої, я думаю, є абсолютно величезною натяжкою, - В'ятрович

Глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що Росія бере мікроскопічні пронацистські ініціативи, які існують в Україні, роздуває їх до макромасштабів для того, щоб представити нібито загрозу нацизму з України.

Таку думку він висловив в інтерв'ю "Радіо Свобода", повідомляє Цензор.НЕТ.

В'ятрович зазначив, що все-таки не можемо заперечувати того, що в Україні є частина людей, що позиціонують себе українськими націоналістами, але водночас висловлюють публічно своє захоплення Третім Рейхом, нацистами, українцями в лавах нацистської армії.

"Це дуже дивні "українські націоналісти", зважаючи на те, що українські націоналісти в роки Другої світової війни, насамперед бандерівці як потужна фракція українського націоналістичного руху того часу, воювали проти нацистів", - розповів В'ятрович.

За його словами, в цьому він бачить прагнення знайти якогось іншого шефа, закордонного начальника, що схоже на ставлення тих людей, які захоплюються Сталіним. "Для мене однаково злочинними були два режими – і комуністичний, і нацистський. Для мене вони однаково не бачили у своєму світі - чи то в радянському, чи то в нацистському - місця для українців. Через це говорити про якесь вшанування, про якийсь особливий пієтет до нацистів тільки через те, що вони були антикомуністично налаштованими, абсолютно не доводиться", - підкреслив В'ятрович.

"Ми маємо дивитися на історію з позиції українця, а не намагатися поміняти одного господаря, яким донедавна був радянський керівник, на іншого - нацистського. Тим паче, що ми прекрасно розуміємо, яким чином це використовується", - зазначив він.

За його словами, пронацистські погляди як маргінальні є характерними практично для всіх європейських держав.  І Україна не виняток. При цьому він зазначив, що за результатами політичних виборів, "такі сили в Україні не потрапляють у парламент". "Тобто насправді що робить Росія? Бере ці мікроскопічні певні ініціативи, які існують в Україні, роздуває їх до макромасштабів для того, щоб представити нібито якусь загрозу нацизму з України, таким чином виправдати свою боротьбу проти України. На жаль, це працює", - підсумував В'ятрович.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064641
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору