EN|RU|UK
 Суспільство
  8652  38

 Свята й вихідні в Україні становлять майже 40% днів у році, - в.о. директора Центру досліджень визвольного руху Олійник

Частка святкових і вихідних днів, включно із суботою і неділею, становить 40% від днів у році. Однак кількість державних вихідних в Україні не надто відрізняється від середньоєвропейських показників.

Як повідомляє Цензор.НЕТ, про це в ефірі програми "Реформи: інструкція до застосування" на Громадському радіо розповіла Ганна Олійник, експерт групи "Політика національної пам'яті" реанімаційного пакету реформ, в.о. директора Центру досліджень визвольного руху.

"Реформа свят почалася в результаті внесення змін до Кодексу законів про працю, за якими замість вихідного дня 2 травня у нас з'явилося Різдво 25 грудня", - говорить Олійник.

В цілому кількість державних свят в Україні не змінилася. Кількість вихідних днів в Україні не надто відрізняється від загальноєвропейських показників.

"У Німеччині тільки кілька свят, які святкуються як загальнодержавні вихідні, решта регулюється на регіональному рівні. У Британії щорічна відпустка - 28 днів. Це багато, але зате там менше державних вихідних, і вони не всі оплачуються. У Франції оплата працівника за державні вихідні має узгоджуватися з профспілками", - говорить Олійник.

Експерт нагадала, що велика кількість свят може мати негативний економічний ефект.

"Потрібно враховувати, що за кожен державний вихідний держава платить, і по зарплаті у робочого святкові дні не відраховуються. Ми якось спробували підрахувати, скільки у нас взагалі свят і вихідних, включно із суботою і неділею, то вийшло близько 40% днів у році, які ми відпочиваємо. І це велика цифра", - прокоментувала Олійник.

Нагадаємо, 29 листопада 2017 року Президент Порошенко підписав Закон №5496, який вводить як вихідний день 25 грудня (Різдво за Григоріанським календарем) та скасовує вихідний 2 травня.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064368
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору