EN|RU|UK
 За кордоном
  38782  276

 "Чемодан, вокзал, Росія": в Мін'юсті Латвії запропонували всім незгодним із латиською мовою в російських школах покинути країну

Парламентський секретар Міністерства юстиції Яніс Ієсалнієкc (VL-TB/LNNK) запропонував мешканцям Латвії покинути країну, якщо їх не влаштовує латиська мова.

Про це політик написав у своєму Twitter, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Якщо комусь тут, у Латвії, не подобається і хочеться російською, тоді сміливо можете повертатися на батьківщину", - написав Ієсалнієкс, додавши до своєї публікації хештеги #1maijs #ŽdanokasGājiens та ілюстрацію  "Родина-мать зовет!".

Зазначимо, що сьогодні голова правління Партії дії ("Rīcības partija"), колишній депутат Сейму Ігор Мельников оскаржив у Конституційному суді (КС) поправки до Закону про освіту, що стосуються переходу на навчання державною мовою, повідомила представник КС Кетія Стразда, повідомляє Делфі.

Мельников закликає суд оцінити відповідність Закону статтям 1, 91 і 112 Конституції і кільком міжнародним конвенціям.

У статті 1 сказано, що Латвія - незалежна демократична республіка, в статті 91 - що всі люди в Латвії є рівними перед законом і судом, а права людини дотримуються без будь-якої дискримінації. У свою чергу в статті 112 сказано, що у кожного є право на освіту і держава забезпечує можливість отримати основну і середню освіту безкоштовно.

Колегія суддів КС розгляне заяву Мельникова до 20 травня і вирішить, відхилити її чи порушити справу. Термін розгляду заяви може бути продовжено до двох місяців.

Це перша заява, яку КС отримав у зв'язку з поправками до Закону про освіту. Наприкінці березня про намір оскаржити їх заявляла і партія "Згода".

Як повідомлялося, 22 березня Сейм в остаточному читанні ухвалив поправки до Закону про освіту і до Закону про загальну освіту, що передбачають почати з 2019/2020 навчального року поступовий перехід до навчання латиською мовою на етапі середньої школи у школах нацменшин.

У Ризі 1 травня відбулась хода проти ухвалених Сеймом поправок про поступове повне переведення шкільного навчання на латиську мову. За підрахунками поліції, в ній узяли участь близько 5000 осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064245
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору