EN|RU|UK
 Політика України
  6901  32

 Є 5 законопроектів щодо компенсацій переселенцям із Донбасу, але жоден їх не влаштовує, - омбудсмен Денісова

Компенсації переселенцям потрібні не тільки за зруйноване або частково зруйноване житло, але і за залишене майно.

Про це в інтерв'ю Цензор.НЕТ розповіла Уповноважений ВР з прав людини Людмила Денісова, відповідаючи на запитання про основні проблеми, пов'язані сьогодні з переселенцями з Криму і Донбасу.

"Внутрішньо переміщені особи сьогодні - не резиденти. Крім того, порушено їхні виборчі права - вони не можуть вибирати ради на тих територіях, куди переїхали. З цього приводу у нас теж є законопроект - №6240, але профільний комітет його ще не розглянув. Як тільки зайшла в цей кабінет, я, як Уповноважена, звернулася до голови Верховної Ради, до голів фракцій, до голів комітетів. Просила, щоб вони включили до порядку ці два законопроекти. Крім того, переселенцям мають виплачувати компенсації за зруйноване житло. Є 5 законопроектів, але жоден з них не влаштовує внутрішньо переміщених осіб. Адже компенсації потрібні не тільки за зруйноване або частково зруйноване житло, але і за залишене майно", - розповіла Денісова.

Ще одна важлива проблема, за її словами, - це доступ до охорони здоров'я.

"Найближчим часом будемо зустрічатися з представниками МОЗу і з'ясовувати, як же переселенці можуть підписати декларацію з лікарями. Адже, згідно із законом, підписувати її повинні за місцем реєстрації. Те ж саме стосується освіти. Днями у мене була міністр освіти Лілія Гриневич, і ми обговорювали, наприклад, питання, як потрапити в школу першокласникам-переселенцям. Всім потрібно зрозуміти, що внутрішньо переміщені особи - це такі ж громадяни України", - сказала Денісова.

Повний текст інтерв'ю з омбудсменом Людмилою Денисовою читайте ТУТ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064129
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору