EN|RU|UK
 Економіка
  23230  153

 Приватбанк списав 5,56 млрд грн "безнадійних" кредитів Коломойського

Державний "Приватбанк" списав 5,56 млрд гривень кредитів, які були видані до націоналізації.

Як інформує Цензор.НЕТ із посиланням на Європейську правду, про це повідомляє Finbalance.

Згідно зі звітністю Приватбанку, він окремо виділяє групу непрацюючих кредитів, які були видані до 19 грудня 2016 року (тобто до націоналізації).

"На думку керівництва, цей портфель має схожі показники кредитного ризику, незалежно від класифікації за галуззю економіки та напрямом комерційної діяльності на дату видачі таких кредитів", - йдеться в документі.

Приватбанк зазначає, що на 31.12.2017 обсяг вказаних кредитів становив 185,6 млрд грн, що на 5,56 млрд грн менше, ніж було на кінець 2016 року (191,14 млрд грн), а сформований резерв щодо  них - 181,9 млрд грн (на кінець 2016 року - 169,15 млрд грн).

При цьому Приватбанк наводить дані, що за рахунок резерву в 2017 році він списав як безнадійні кредити та аванси клієнтам на 5,86 млрд грн (див. нижче витяг зі звітності).

Торішні відрахування до резерву під знецінення кредитів за цим портфелем склали 17,3 млрд грн.

На кінець 2017 року банк оцінював отримане нерухоме майно як врегулювання прострочених кредитів на суму 11,27 млрд грн, тоді як на кінець 2016 року - 21,84 млрд грн.

Як повідомлялося, в грудні 2016 року уряд за пропозицією НБУ та акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, ухвалив рішення про націоналізацію цієї найбільшої на українському ринку фінустанови. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн шляхом випуску держоблігацій та обміну їх на акції.

Нагадаємо, 18 грудня 2016 року стало відомо, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення про націоналізацію "Приватбанку". Перший заступник голови правління банку заявив, що рішення про передачу "Приватбанку" державі було прийнято через безпрецедентну інформатаку і загрози для клієнтів. 19 грудня Національний банк України виділив "Приватбанку" 15 млрд гривень для підтримки ліквідності. Держава отримала 100% у його капіталі, а ПриватБанк було докапіталізовано на суму 116,8 млрд грн шляхом випуску держоблігацій та обміну їх на акції.

Наприкінці червня 2017 року Кабмін вирішив докапіталізувати банк ще на 38,5 млрд грн на підставі пропозицій НБУ і висновку незалежного аудитора ПриватБанку - компанії EY. Перший транш у 22,5 млрд грн було надано банку в липні 2017 року, другий на 16 млрд грн - у грудні того самого року.

9 червня Коломойський подав перший позов до Національного банку і Приватбанку про розірвання договору поруки.

Протягом червня екс-акціонер банку подав до суду ще кілька позовів проти Кабміну, НБУ і Приватбанку.

У вересні Коломойський подав ще два позови проти НБУ.

В цілому, Коломойський і пов'язані з ним компанії і особи подали в суд 90 позовів у зв'язку з націоналізацією Приватбанку на загальну суму 8,913 мільярда гривень.

10 серпня директор НАБУ Ситник заявив, що НАБУ проводить економічні дослідження у справі про розкрадання коштів Приватбанку.

Ситник заявив, що у справі про розкрадання коштів "Приватбанку" існує небезпека нанесення  великого збитку державі.

За словами екс-глави Приватбанку Олександра Шлапака, ГПУ відкрила кілька кримінальних справ проти колишніх керівників або власників банку за статтями 218 і 220 Кримінального кодексу, а саме - доведення банку до неплатоспроможності.

У липні були оприлюднені листи Коломойського і Боголюбова на адресу глави НБУ Валерії Гонтарєвої і глави уряду Володимира Гройсмана, в яких прописані зобов'язання, які вони погодилися виконати перед націоналізацією банку.

1 липня закінчився термін, коли екс-акціонери Приватбанку повинні були реструктуризувати кредити пов'язаних із ними компанійВони цього не зробили.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064033
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору