EN|RU|UK
 Політика України
  10637  47

 Лише одна українська школа залишилася в окупованому Криму через непопулярність у місцевих жителів, - "омбудсмен" Лубіна

Претензії до "кримської влади" щодо навчання українською та кримськотатарською мовами не мають підстав, оскільки батьки школярів самі вибирають для своїх дітей мову навчання.

Про це, як пише Цензор.НЕТ із посиланням на Громадське радіо, йдеться в щорічній доповіді "уповноваженої з прав людини в Криму" Людмили Лубіної, складеній у відповідь на вимогу виконати проміжне рішення Міжнародного суду ООН щодо відновлення прав і свобод громадян України на окупованому півострові.

Як доказ вона навела наступні дані: на території Криму минулого року працювала 1 школа з українською мовою навчання, в якій навчається 132 особи. "Крім того, на базі 12 загальноосвітніх навчальних закладів із російською мовою навчання відкрито 19 класів із українською мовою навчання (239 учнів)", - йдеться в доповіді.

В офісі "омбудсмена" скорочення кількості навчальних закладів із українською мовою викладання пояснюють тим, що батьки не пишуть заяв про навчання дітей українською мовою. При цьому, за даними Кримської правозахисної групи, до окупації в Криму було 8 українських шкіл, а освіту українською мовою отримували 13 589 дітей. Отже, за чотири роки кількість учнів скоротилася в 102 рази. Також "омбудсмен" у своїй доповіді заявила, що "роздування" в західних і українських ЗМІ питання про масові утиски і зникнення кримських татар на території Республіки Крим є "політичною спекуляцією".

Нагадаємо, раніше Україна звернулася до Міжнародного суду ООН із проханням скасувати заборону діяльності Меджлісу кримськотатарського народу та інших обмежень українців і кримських татар на території окупованого півострова.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3064012
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору