EN|RU|UK
 Політика України
  10988  53

 "Україна завжди буде морською державою", - Гройсман привітав ВМС ЗСУ з 100-річчям заснування українського військово-морського флоту

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман привітав Військово-морські сили Збройних сил України зі столітнім ювілеєм заснування військово-морського флоту.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Урядовий портал.

"Вітаю з епохальною подією - сторіччям від дня заснування військово-морського флоту України новітньої доби! Увесь Чорноморський флот перейшов 29 квітня 1918 року у підпорядкування Української Народної Республіки. Таке рішення ухвалили під час наради делегатів корабельних команд і майже на всіх кораблях урочисто було піднято український прапор. Ми відзначаємо цю символічну дату як день започаткування державного військово-морського флоту України", - йдеться в привітанні прем'єра.

Гройсман зазначив, що попри те, що українська національна революція та державність були придушені навалою більшовицьких військ, історичне значення факту заснування УНР військо-морського флоту є унікальним і далекоглядним. Це означає, що Україна як суверенна та незалежна держава завжди буде морською державою з власними військово-морськими силами та флотськими традиціями, які в нашій історії сягають ще часів княжої та козацько-гетьманської доби.

"Безпрецедентних втрат український військово-морський флот зазнав під час ганебної кампанії з окупації Кримського півострова російськими військами без розпізнавальних знаків. І цей акт підступного нападу, який детально розроблявся на найвищому рівні керівництва Російської Федерації, в новітній історії Європи нагадує лише підступний напад гітлерівських військ на Польщу в 1939 році. Моральний тиск, шантаж, погрожування розстрілами, викрадення українських офіцерів і залякування їхніх сімей, блокування наших кораблів і їхніх команд, штурми військових частин на півострові - це далеко не всі методи держави-терориста, яка кинула виклик нашій державності. Унаслідок кримської кризи український флот утратив кілька кораблів, основні військово-морські бази та інфраструктуру", - підкреслив він.

"У ті тривожні дні вся країна бачила подвиг українських моряків, особливо курсантів у Севастополі, які перед озброєними російськими диверсантами та бойовиками-сепаратистами співали Гімн України. Це символічна подія. Честь, відвага і вірність молодших поколінь - ось запорука завтрашнього дня українського військово-морського флоту. Сьогодні військовослужбовці Військово-морських Сил такожіз гідністю виконують присягу і боронять нашу країну від агресора в зоні проведення АТО. Переконаний, що в майбутньому український прапор, як і в буремному 1918 році, знову замайорить у нашому Криму і над нашими тимчасово недоступними військово-морськими базами", - зазначив Гройсман.

Прем'єр подякував військовослужбовцям і цивільним працівникам ВМС "за чесну службу і належне виконання службового обов'язку і присяги".

"Бажаю всім професійного зростання, міцного здоров'я, добробуту, злагоди, успішного виконання покладених завдань, а головне - миру на нашій землі і на наших морях!" - резюмував Гройсман.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063880
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору