EN|RU|UK
 Економіка
  17499  93

 Ключові положення акціонерної угоди не підлягають виконанню, - Лондонський суд вирішив спір Коломойського і "Нафтогазу" щодо "Укрнафти"

26 квітня 2018 року Лондонський міжнародний арбітражний суд ухвалив рішення у спорі за позовом міноритарних акціонерів "Укрнафти" проти "Нафтогазу".

Як пише Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу НАК, арбітри прийшли до висновку, що ключові положення акціонерної угоди між "Нафтогазом" і компаніями І. Коломойського щодо корпоративного управління "Укрнафти"  не підлягають виконанню, оскільки суперечать імперативним нормам корпоративного законодавства України .

Зокрема, не підлягає виконанню частина статті 9 Акціонерної угоди, яка, серед іншого, передбачає, що 6 членів наглядової ради "Укрнафти" обираються з числа кандидатів, запропонованих "Нафтогазом", а голова правління "Укрнафти" та інші 5 членів наглядової ради "Укрнафти" – з числа кандидатів, запропонованих компаніями І. Коломойського, які є міноритарними акціонерами "Укрнафти". Стаття 9 також передбачає, що персональний склад правління "Укрнафти" має затверджуватися наглядовою радою "Укрнафти" за пропозицією голови правління.

При цьому трибунал постановив, що в цілому Акціонерна угода є дійсною, хоча ключові її положення щодо корпоративного управління "Укрнафти" є такими, що не підлягають виконанню.

Як пише ВВС, "Укрнафта "- найбільша нафтогазовидобувна компанія в Україні.

Зазначене положення в угоду внесли 25 січня 2010 року - якраз між першим і другим туром президентських виборів в Україні.

До 2015 року більшість акцій державної нафтової компанії належали державі 50% + 1 акція, проте структури Ігоря Коломойського з меншим пакетом (близько 42%) фактично керували "Укрнафтою".

У березні 2015 року Верховна Рада змінила закон про акціонерні товариства. Депутати знизили кворум, необхідний для проведення зборів акціонерів з 60% до 50% + 1 акція, що дозволило державі взяти фактичний контроль над компанією "Укрнафта".

Проти такого рішення різко виступив бізнесмен і в той час губернатор Дніпропетровської області Ігор Коломойський.

Він підтверджував, що контролював "Укрнафту" через свої компанії, які є міноритарними акціонерами держпідприємства. Критики Ігоря Коломойського нарікали, що державна компанія часто грала на користь бізнесу екс-глави Дніпропетровської області, проте сам він це заперечував.

Після ухвалення змін до закону про акціонерні товариства держава спробувала змінити менеджмент "Укрнафти". Тоді спалахнуло силове протистояння за контроль над підприємством. Ситуацію вдалося вирішити без застосування зброї та згодом "Укрнафту" очолив іноземний керівник Марк Роллинс.

Після кількох днів протистояння Ігоря Коломойського звільнили з посади голови Дніпропетровської області.

ВІдтоді Коломойський переважно живе за межами України, а міноритарні акціонери вирішили судитися з державою в міжнародних судах.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063860
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору