EN|RU|UK
 Політика України
  34808  214

 "Річниця створення Ваффен СС дивізії "Галичина" - не свято для українців", - В'ятрович

Директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович заявив, що в німецькій та радянській арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково - як гарматне м'ясо.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

"Річниця створення Ваффен СС дивізії "Галичина" - не свято для українців. У німецькій і радянській арміях у Другій світовій українці сприймалися однаково - як гарматне м'ясо. Різниця лише в тому, що мобілізованих до дивізії "Галичина" навчали рік, перш ніж кинути в бій, а новобранців Червоної армії часто кидали в м'ясорубку відразу. Але це не з любові німців до українців. Вони лише раціонально використовували людські ресурси, яких у них було менше ніж у росіян", - заявив В'ятрович.

Нагадаємо, раніше Володимир В'ятрович заявив, що символ Ваффен СС дивізії "Галичина" не заборонений ні в Україні, ні в інших країнах світу.

Нагадаємо, 14-а гренадерська дивізія Ваффен СС "Галичина" - підрозділ у складі військ Ваффен-СС Німеччини, який існував у 1943-1945 роках і був укомплектований українцями. З 19 квітня 1945 року підрозділ отримав нову назву - 1-а Українська дивізія УНА.

Повна назва дивізії "Галичина" - дивізія Waffen SS Galitchina. Waffen - це "війська СС" або "зброя СС". Днем заснування дивізії "Галичина" вважається 28 квітня 1943 року, коли про це було оголошено на урочистостях у Львові.

Річниця створення Ваффен СС дивізії Галичина - не свято для українців, - Вятрович 01

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063805
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору