EN|RU|UK
 Політика України, За кордоном
  3771  14

 НАТО й надалі шукатиме шляхи допомоги Україні, - Столтенберг

НАТО й окремі держави-союзники допомагають Україні реформуватися, зміцнювати військові та оборонні установи, а також боротися з корупцією.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на "Радіо Свобода", про це заявив Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг напередодні наради міністрів закордонних справ НАТО, яке має відбутися 27 квітня у Брюсселі.

"НАТО з Україною має суттєву співпрацю через різні програми і трастові фонди для різних сфер. Ми допомагаємо їм реформуватися, зміцнювати військові та безпекові установи й боротися із корупцією. А також країни-союзниці надають Україні допомогу в двосторонньому форматі й я, відвідуючи різні столиці НАТО, закликаю їх продовжувати й поглиблювати підтримку України", – пояснює керівник Північноатлантичного союзу, припускаючи, що для українців неважливо, "чи ця допомога робиться у рамках НАТО, чи на двосторонньому рівні".

Керівник альянсу також припускає, що протягом завтрашньої сесії, присвяченої обговоренню дипломатами політики "відкритих дверей" НАТО, може йтися й про можливе членство України.

"Україна також висловила своє прагнення членства в НАТО, тож я очікую, що міністри закордонних справ висловлять бажання обговорити і це питання", – зазначив голова НАТО.

Водночас, коментуючи ситуацію із реалізацією Мінських угод, Єнс Столтенберґ заявив, що наразі вони є єдиним способом знаходження мирного й дипломатичного рішення збройному конфлікту в східній Україні.

"Згідний з тим, що ми спостерігаємо брак імплементації, але також вважаю, що "Мінськ" – це єдина платформа, яка у нас є, для спроб знайти мирне рішення шляхом переговорів. Ми повинні продовжувати працювати в цьому напрямку та над реалізацією цих угод, і водночас, надавати Україні нашу підтримку. Працюватимемо на цих двох напрямках", – каже генеральний секретар НАТО.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063517
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору