EN|RU|UK
 Політика України
  11340  39
Матеріали за темою:

 Об'єднання церков в Україні буде тільки мирним: хто не хоче, може не приєднуватися, - Філарет

Створення Єдиної помісної української православної церкви означатиме об'єднання України.

На цьому наголосив Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, відповідаючи на запитання Укрінформу після заходів у Києві, присвячених 32-й річниці Чорнобильської аварії, передає Цензор.НЕТ.

"Для України це означає, що Україна буде об'єднаною. Сьогодні вона роз'єднана. Православна церква роз'єднана і суспільство наше роз'єднане. А коли буде одна Українська православна церква, то будуть існувати різні політичні партії, але всі вони будуть служити інтересам України. І в цьому буде заслуга помісної незалежної Української церкви", - підкреслив Філарет.

Також він зазначив, що ця ініціатива не нова, цим шляхом пройшли й інші церкви, зокрема, і російська.

"Нічого нового ми не вносимо. Цим шляхом йшли всі церкви - і грецька, і румунська, і болгарська, і сербська. Всі без винятку. Коли виникала держава, утворювалася і незалежна церква. Ми терпіли довго, але ті церкви теж терпіли довго. І сама російська церква нехай згадає свою історію. Вона ж теж оголосила автокефалію у 1448 році. Без згоди Київського митрополита, хоча належала до Київської митрополії. Без згоди Вселенського патріарха Константинопольського. І 141 рік не визнавалася. Але ж потім її визнали. Так нехай вона в пам'ятає свою історію і не шкодить нам", - сказав Глава УПЦ КП.

Щодо УПЦ МП в Україні Філарет зазначив: "Буде існувати Московський патріархат у Росії, а у нас буде український екзархат Російської церкви".

Він також підкреслив, що об'єднання церков в Україні буде відбуватися мирним шляхом.

"Об'єднання буде тільки мирним. Якщо хто не хоче приєднуватися до Української церкви, може не приєднуватися. Але мусить тоді належати до цього російського екзархату. І всі будуть знати, що це Російська церква. Але я думаю, що українці будуть в Українській церкві", - зазначив Філарет.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.Д

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063497
 Топ коментарі
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору