EN|RU|UK
 Політика України
  5498  20

 1,86 млн українців, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, отримують соціальну допомогу, - Рева

Держава в 2018 році надає соцдопомогу 1 млн 868 тисячам осіб, які постраждали внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.

Про це заявив міністр соціальної політики Андрій Рева під час наради на Чорнобильській АЕС, яка відбувається під головуванням Президента Петра Порошенка, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Укрінформ.

"Соціальна підтримка держави надається 1 млн 868 тисячам осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 199 тисяч учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, в тому числі 58 тисяч осіб, у яких встановлено причинний зв'язок інвалідності з Чорнобильською катастрофою", - сказав Рева.

За його словами, в державному бюджеті на цей рік на всі бюджетні програми, пов'язані із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС, передбачені майже 2 млрд грн. З них 413 млн грн - на доплату в зоні відчуження, надання щорічної та додаткової відпустки. Майже 903 млн грн - на виплату грошової компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи. Ще 4 17,5 млн грн - на виплату компенсації за харчування дітей в їдальнях навчальних закладів, 123,5 млн грн - на оплату санаторно-курортного лікування громадян, віднесених до категорії 1, і дітей з інвалідністю, пов'язаних з Чорнобильською катастрофою. 49 млн грн - на виплату компенсації за шкоду здоров'ю та допомоги на оздоровлення особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС.

Міністр нагадав, що внаслідок цієї аварії постраждало близько 5 мільйонів громадян.

Сьогодні 32-га річниця Чорнобильської трагедії.

Нагадаємо, в ніч на 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС стався потужний вибух, що спричинив руйнування частини реакторного блоку та машинного залу. Унаслідок вибуху виникла пожежа. Після вибуху й пожежі утворилася радіоактивна хмара, яка накрила не лише території сучасної України, Білорусі та Росії, а й території багатьох європейських країн - Швеції, Австрії, Норвегії, Німеччини, Фінляндії, Греції, Румунії, Словенії, Литви, Латвії. За Міжнародною шкалою ядерних подій (INES) цю аварію класифікували за найвищим - сьомим рівнем небезпеки. Спочатку Москва й керівництво УРСР приховували факт аварії та наслідки екологічної катастрофи. Унаслідок цієї катастрофи із сільськогосподарського користування було виведено понад 5 млн га земель, а населення з цієї території було виселено - виникла так звана зона відчуження, або Чорнобильська зона. Для запобігання поширенню радіації наприкінці 1986 року зруйнований реактор накрили спеціальним "саркофагом". 15 грудня 2000 року роботу Чорнобильської АЕС було припинено. У 2004 році було проведено тендер на проектування і будівництво нового "саркофага" - Нового безпечного конфайнменту. Його будівництво розпочалося у 2012 році. 29 листопада 2016 року на об'єкт "Укриття" була насунута Арка Нового безпечного конфайнменту. Введення його в експлуатацію планується в листопаді 2018 року.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063492
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору