EN|RU|UK
 Політика України, Здоров'я
  6249  11

 МОЗ скасував довідку з діагнозами для вступу до дитсадка, - Міносвіти

МОЗ надав нове роз'яснення Міністерству освіти і науки (МОН) про те, яку медичну довідку потрібно надавати для зарахування дитини в дитсадок. МОЗ встановив, що довідка в довільній формі від педіатра або сімейного лікаря про те, що дитина може ходити в дитсадок, достатня для вступу до дошкільного закладу. Залишається також необхідність надавати довідку про те, які щеплення були зроблені дитині.

Відповідний лист надійшов у МОН 25 квітня, передає Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міносвіти.

"Відтепер для вступу дитини до дитсадка не потрібно надавати медичну довідку особливої форми – достатньо довідки від педіатра чи сімейного лікаря, в якого спостерігається дитина. Для вступу дитини до школи батьки надають довідку від лікаря, що дитина пройшла профілактичний огляд  (форма № 086-1/о). Для відвідування закладу дошкільної освіти батькам потрібно надати довідку з засвідченням факту, що дитина здорова. Таку довідку випише педіатр або сімейний лікар закладу охорони здоров’я, у якому спостерігається дитина", - йдеться в повідомленні.

За даними міністерства, у довідці лікар має зазначити:

  • прізвище, ім’я, по батькові дитини;
  • дату народження;
  • місце проживання;
  • інформацію про стан здоров’я дитини та можливість відвідування закладу дошкільної освіти. 

"Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Якщо ж батьки або законні представники вирішать не вказувати в довідці діагноз дитини, то лікар зазначає застереження щодо фізичних навантажень та інші рекомендації медичного характеру. Відповідно, медичні працівники закладів дошкільної освіти володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини", - додали в міністерстві, зазначивши, що для дітей до 6 років, які йдуть у дитячий садок, не потрібна довідка № 086-1/о або будь-якої іншої форми.

Перед вступом до школи дитина має пройти профілактичний огляд. Після медогляду видається для надання медичному працівнику закладу середньої освіти Форма № 0 086-1/о "Довідка учня загальноосвітнього навчального закладу про результати обов'язкового медичного профілактичного огляду". Якщо дитина має певне захворювання, то за рішенням одного з батьків або іншого законного представника дитини, у цій довідці може бути зроблено відповідний запис. Відповідно, медичні працівники шкільних навчальних закладів володітимуть необхідною інформацією про стан здоров'я дитини. 

Усю інформацію про проведення вакцинації чи ревакцинації, а також здійснення туберкулінових проб лікарі чи медсестри фіксують у "Карті профілактичних щеплень"  (форма № 063/о). Цю форму ведуть у амбулаторно-поліклінічних, виховних і навчальних закладах.

Відповідно до листа-роз’яснення МОЗ, інших довідок, крім зазначених вище, заклади дошкільної та шкільної освіти не мають права вимагати. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063408
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору