EN|RU|UK
 Здоров'я
  13766  81

 За кожного дорослого пацієнта, який підписав декларацію, поліклініка в 2018 році отримає 370 гривень, - МОЗ

Уряд 25 квітня ухвалив чотири постанови, які дозволяють продовжити реформування системи охорони здоров'я. Серед іншого, закріплено базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році.

Про це пише Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства охорони здоров'я.

Постановами Кабміну визначено, скільки установи отримають за обслуговування пацієнтів у другій половині 2018 року, як медустанови укладатимуть договори з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) і як функціонуватиме електронна система охорони здоров'я.

Зокрема, закріплено базовий тариф за обслуговування пацієнта в 2018 році - 370 гривень за людину на рік. Йдеться про прямі оплати від НСЗУ, які отримає медустанова за кожного пацієнта, який підписав із ним декларацію.

Також визначено коригувальні вікові коефіцієнти: від 0 до 5 років - 4; від 6 до 17 років - 2,2; від 18 до 39 років - 1; від 40 до 64 років - 1,2; 65 років - 2.

"Тепер керівники установ мають всі інструменти, щоб розрахувати, який дохід вони зможуть отримати з липня, і спланувати, скільки пацієнтів вони можуть залучити", - зазначив під час брифінгу заступник міністра охорони здоров'я Павло Ковтонюк.

Погоджено законодавчу базу, що дозволяє почати укладання договорів між Національною службою здоров'я України та медичними установами, які надають первинну медичну допомогу. Уклавши договір із НСЗУ не пізніше 1 червня, медустанови вже з 1 липня почнуть отримувати оплату за надання медичних послуг українцям. Перейти на нове фінансування заклади також можуть із 1 жовтня. У такому випадку підписати договір із НСЗУ вони мають не пізніше 1 вересня.

Документообіг між медичними установами та НСЗУ відбуватиметься виключно в електронній формі. "Подавати заявки, підписувати договори, надавати звіти про роботу і, відповідно, отримувати кошти від НСЗУ установи будуть тільки через електронну систему охорони здоров'я. Гроші перераховуватимуться щомісяця залежно від кількості пацієнтів, які підписали декларації з лікарями конкретної установи", - зазначив голова Національної служби здоров'я Олег Петренко.

У перехідний період упродовж 2018 року установи отримуватимуть додаткове фінансування і за частину пацієнтів, які були прикріплені раніше за територіальним принципом. Тариф на цих пацієнтів становитиме 240 грн на рік.

Уряд ухвалив постанову "Про затвердження порядку функціонування електронної системи охорони здоров'я". Ця система є основним інструментом Національної служби здоров'я для забезпечення електронного документообігу, оплати медичним закладам згідно з програмою медичних гарантій і збору статистичних даних у режимі реального часу.

Зараз у Системі реєструються медичні установи і лікарі для підписання декларацій з пацієнтами. Згодом функціонал розширюватиметься: з'являться електронні рецепти і медичні карти.

Як нагадують у Міністерстві охорони здоров'я, щоб перейти на нову модель фінансування всі комунальні установи, які отримують субвенцію з одного місцевого бюджету, мають підписати договори з НСЗУ. Для цього місцева влада і головні лікарі мають автономізувати установи, підключити установи до електронної системи охорони здоров'я і почати кампанію "Лікар для кожної сім'ї", оснастити установи відповідно до базових вимог табеля оснащення і виконати сервісні вимоги НСЗУ.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063373
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору