EN|RU|UK
 Політика України
  10202  39

 Кабмін виділив 131 млн грн для запобігання техногенно-екологічній катастрофі і закриттю шахт на Луганщині, - МінТОТ

На здійснення першочергових невідкладних заходів, пов'язаних з можливим затопленням шахт Первомайськ-Стахановського вуглевидобувного регіону Луганської області, виділено необхідні кошти.

На засіданні уряду 25 квітня ухвалено розпорядження "Про виділення коштів на здійснення першочергових невідкладних заходів, пов'язаних із запобіганням виникненню надзвичайної ситуації техногенного характеру в зв'язку із затопленням шахт Первомайсько-Стаханівського вуглевидобувного регіону Луганської області", повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб України (МінВОТ).

У своєму виступі під час засідання Уряду Міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш зауважив, що прийняття розпорядження допоможе врегулювати не тільки проблему техногенної катастрофи й продовження функціонування вугільної галузі, але й низку соціальних, економічних та політичних питань.

"Майже впродовж двох років Російська Федерація навмисно блокувала відкачування води на шахтах, які розташовані на окупованій території Луганської області. При цьому, експерти з Німеччини декілька разів намагалися обстежити затоплені шахти, але їхні зусилля блокувалися окупаційною владою. Перш за все йдеться про близько 5 тисяч гірників і до 20 тисяч членів родин шахтарів, яких РФ намагається використовувати у гібридній війні проти України", – сказав міністр.

Він також зазначив, що така ситуація може надалі загостритися на шахті "Юнком".

На засіданнях Тристоронньої контактної групи  з мирного врегулювання конфлікту на сході України українською стороною, до складу якої входять представники МінТОТ, неодноразово піднімалось питання щодо загрози техногенно-екологічної катастрофи внаслідок затоплення шахт на окупованій території, але щоразу обговорення та прийняття рішень блокувались представниками Російської Федерації.

На початку року, під час робочої поїздки міністра Вадима Черниша до Луганської області відбулася зустріч з керівництвом ДП "Первомайсьвугілля", під час якої було обговорено необхідність виділення коштів для вирішення ситуації із затопленими шахтами.

Декілька місяців наполегливої роботи в співпраці з Міненерговугілля, Мінекономрозвитку, Луганською обласною військово-цивільною адміністрацією забезпечили виділення коштів із резервного фонду держбюджету в найкоротші терміни.

"Прийняття Розпорядження – це надзвичайно важливе рішення, яке демонструє, що Уряд вчасно реагує на гібридні впливи з боку РФ по всій лінії зіткнення, включаючи економічні диверсії", – підкреслив Вадим Черниш, а також висловив вдячність всім членам Уряду за підтримку рішення.

Виділення коштів у розмірі 131 188, 235 тисяч гривень допоможе уникнути не тільки техногенно-екологічної катастрофи на Сході України, а ще й серйозних соціально-економічних наслідків, зокрема, аварійного закриття шахт на підконтрольній території.

За інформацією ДП "Первомайськвугілля", в Луганській області після конфлікту залишилося тільки два вугільні об'єднання - ДП "Первомайськвугілля", ДП "Лисичанськвугілля". Видобуток вугілля на діючих шахтах ДП "Первомайськвугілля" становить до 1000 тонн на добу. Збережеться видобуток надзвичайно необхідного країні вугілля (марка "Г"), забезпечення ним роботи теплоелектростанцій. Прибуток із ДП "Первомайськвугілля" від реалізації - 15 млн грн/добу. З ДП "Первомайськвугілля" в бюджет Попаснянського району орієнтовно надходить 10 млн грн на місяць.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063370
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору