EN|RU|UK
 Політика України
  22353  94

 З липня медустанови первинної допомоги перейдуть на нову модель фінансування, - Супрун

Кабінет міністрів ухвалив чотири постанови, які необхідні для старту нової моделі фінансування медичних установ, яка набуде чинності в липні 2018 року.

Як інформує Цензор.НЕТ, про це заявила в. о. міністра охорони здоров'я Уляна Супрун.

Ухвалено постанови "Деякі питання електронної системи охорони здоров'я", "Порядок реалізації державних гарантій медичного обслуговування населення за програмою медичних гарантій для первинної меддопомоги на 2018 рік". Також підписано порядок підписання, внесення змін і припинення договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій між Національною службою здоров'я України (НСЗУ), яка виконує роль замовника медичних послуг, і їхніми надавачами - медичними установами, а також типову форму договору.

За словами Супрун, з липня медустанови первинної допомоги перейдуть на нову модель фінансування. У червні Нацслужба здоров'я почне підписувати з поліклініками договори. Форму цього договору Кабмін затвердив сьогодні.

"Уже четвертий тиждень пацієнти записуються до своїх лікарів. Це основний інструмент служби здоров'я, бо через електронний документообіг можна оплачувати послуги і стежити за їхньою якістю. Зараз в систему вкладаються дані пацієнтів. Будемо розвивати систему, щоб у подальшому там були медичні картки пацієнта", - повідомила вона.

Супрун наголосила, що власником інформації є пацієнт, держава - тільки розпорядником. Адміністрування здійснюється через держустанову "Електронне здоров'я". Базова ставка тарифу на лікування становить 370 грн на рік на пацієнта. Також розроблено 5 тарифних розрядів, залежно від вікової групи пацієнтів. Пацієнтам, які не встигли підписати договори з лікарями, від яких хотіли б отримувати лікування, у зв'язку з тим, що цей лікар вже набрав максимальну кількість пацієнтів, Супрун порадила проконсультуватися з такими лікарем з приводу їхніх колег, які також є хорошими фахівцями.

"Між лікарями є конкуренція. Лікарі, що набирають багато пацієнтів, це хороші лікарі, які відповідають цінностям реформи", - зазначила вона.

Також Супрун наголосила на важливості прийняття постанови про гарантії надання медпослуг іноземним пацієнтам, які постійно проживають в Україні. Крім того, в.о. міністра підкреслила ключову роль місцевої влади в реалізації медреформи.

"Найважливіше, щоб місцева влада зробила свою роботу. Саме місцева влада видає дозвіл на автономізацію медичних установ", - сказала Супрун.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063241
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору