EN|RU|UK
 Суспільство
  29413  210

 4 млн працездатних українців - заробітчани. Більшість повертається в Україну, - Центр економічної стратегії

До 4 млн (16%) працездатного населення України – трудові мігранти. Однак результати дослідження демонструють, що українці їдуть за кордон на короткі строки, заробляють там кошти та повертаються додому.

Як повідомляє ЦензорНЕТ, такі оцінки наводять аналітики Центру економічної стратегії в своєму дослідженні щодо трудової міграції.

Основна причина, чому українці їдуть працювати за кордон – економічна: вищий рівень оплати праці та наявні робочі місця.

"Одномоментно за межами країни може знаходитися близько 2,6 – 2,7 млн осіб, що свідчить про популярність маятникової міграції, тобто мігранти заробляють кошти і більшість їх воліє все ж повернутись в Україну", - відзначають аналітики Центру економічної стратегії.

Щодо географії трудової міграції, то вона змінилась з часу війни на Донбасі та анексії Криму.

У 2014-2016 роках спостерігалось скорочення міграційного потоку до Російської Федерації – з 11 до 8 млн зменшилась кількість в’їздів та виїздів через україно-російський кордон. Натомість рух українців через кордон з Польщею став на 40% активнішим – кількість перетинів у аналогічний період зросла з 14 до 20 млн.

"Цьому сприяла цілеспрямована політка залучення українських мігрантів до праці в Польщі з огляду на дефіцит робочої сили в цій країні, тобто спрощення адміністративних бар’єрів для українців до входу на польський ринок праці", - зауважують аналітики.

Крім Польщі та Російської Федерації, іншими популярними напрямками трудової міграції для українців були Італія – 11% та Чехія – 9%. 1-2% мігрантів обирають Білорусь, Португалію, Угорщину, Ізраїль, Фінляндію.

39% українських трудових мігрантів зайняті на будівництві, 16,4% - на роботі в домашніх господарствах. 36% мають вищу кваліфікацію, ніж робота, яку вони змушені виконувати за кордоном.

"Висококваліфікованих мігрантів є мало, і вони виїжджають переважно до США, Ізраїлю, Фінляндії. Це лікарі, програмісти, інженери", - йдеться в дослідженні.

З 2009 року міграційний тренд посилюється, однак після 2014 року українці вдвічі рідше виїжджають з України безповоротно, тобто назавжди покидають країну. Загалом у 2002-2017 роках сукупний чистий виїзд українців за межі України (тобто ті, хто поїхали та не повернулись) склав 6,3 млн осіб.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063072
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору