EN|RU|UK
 За кордоном
  17708  81
Матеріали за темою:

 "Контракт щодо транзиту через Україну продовжено не буде, але це не означає, що транзиту не буде", - заступник голови правління "Газпрому" Медведєв

"Газпром" і "Нафтогаз України" поки не починали переговорів про майбутнє транзиту російського газу через Україну - є лише консультації на цю тему, заявив журналістам у Берліні заступник голови правління "Газпрому" Олександр Медведєв.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Поточний контракт ні за яких умов, навіть при зміні Сонця і Місяця, не продовжуватиметься. Контракт щодо транзиту через Україну продовжено не буде, але це не означає, що транзиту не буде. Близько двох років тому Путін доручив провести переговори щодо транзиту газу через Україну по закінченні контракту", - сказав він.

"Україна стала членом європейського енергопростору, але досі вимоги з розділення ГТС не відбулося, при цьому незрозуміло, за яким принципом буде організовано транзит, який буде тариф. На запитання, скільки буде транзит, зараз відповісти неможливо. Україна має обґрунтувати економічну привабливість транзиту своєю територією. Поки немає переговорів, є консультації. Підсумком міг би стати не лише обсяг, а й умови транзиту. З урахуванням зсуву нашого центру газовидобутку, треба, щоб Україна зробила свою пропозицію, але це стосується не тільки ставок і обсягів тарифу - дуже багато економічних умов транзиту", - пояснив О.Медведєв.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітраж зобов'язав "Газпром" доплатити НАК "Нафтогаз України" $4,63 млрд за недопоставку узгоджених обсягів газу для транзиту. Таким чином, за результатами двох арбітражних спорів між компаніями на поставку і транзит газу "Газпром" має доплатити НАК $2,56 млрд.

Зі свого боку, "Газпром" підтвердив, що має виплатити НАК "Нафтогаз України" $2,56 мільярда за рішенням арбітражу в Стокгольмі.

Водночас "Газпром" відмовився почати в березні поставки газу для НАК "Нафтогаз України" і повернув внесену передоплату, наполягаючи на необхідності підписання додаткової угоди до чинного контракту на 2009-2019 роки.

"Укртрансгаз" заявив, що "Газпром" від початку року не виконує технічні умови, подаючи газ до українського кордону із заниженим порівняно з контрактом тиском.

"Газпром" після програшу у Стокгольмському арбітражі за позовом "Нафтогазу" заявив про початок процедури розірвання контрактів з українською компанією на поставку і транзит газу.

Раніше Виконавча служба відкрила провадження щодо стягнення з "Газпрому" штрафу АМКУ 172 млрд гривень (половину суми становить власне штраф, половину - пеня за несплату) і арешту його майна після того, як Вищий господарський суд відмовив "Газпрому" у скасуванні штрафу АМКУ і пені в розмірі 172 млрд гривень. Зараз сума українських вимог ще збільшилася за рахунок суми виконавчого збору (17,193 млрд гривень). Таким чином, виконавче провадження відкрито на 189,125 млрд грн (понад $7,1 млрд). У березні 2018 року Міністерство юстиції України сформувало міжвідомчу робочу групу, яка запустить процес виконання рішення українського суду про стягнення з "Газпрому" (РФ) 172 млрд грн (близько $6 млрд) штрафу Антимонопольного комітету України в зарубіжних юрисдикціях.

4 квітня закінчився термін для переговорів за контрактом на поставку (30 днів з моменту виникнення спору або розбіжності), 19 квітня - за транзитним контрактом (45 днів).

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063069
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору