EN|RU|UK
 Політика України, Економіка
  19980  88

 Обшуки СБУ є частиною плану щодо рейдерського захоплення ПАТ "Мотор Січ", - Богуслаєв

Проведені в понеділок, 23 квітня, столичним управлінням СБУ обшуки на ПАТ "Мотор Січ" є частиною плану щодо рейдерського захоплення підприємства.

Як передає Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна, про це почесний президент ПАТ "Мотор Січ" (Запоріжжя), народний депутат від партії "Воля народу" В'ячеслав Богуслаєв сказав на прес-конференції в Запоріжжі у вівторок.

"Те, що вчора відбувалося, - це частина плану щодо рейдерського захоплення... Це серйозний удар по репутації. Сьогодні я вже зустрічався з представниками деяких країн і пояснював їм, що це рейдерське захоплення", - сказав він.

"Гройсман (прем'єр Володимир Гройсман. - Ред.) обіцяв, що зніме балаклави, зупинить "маски-шоу", а вчора на завод через прохідну перестрибували співробітники "Альфи" в балаклавах", - зауважив він, уточнивши, що один з охоронців заводу під час заходу співробітників СБУ на "Мотор Січ" зазнав серйозних травм і наразі перебуває в лікарні.

Почесний президент "Мотор Січі" категорично відкинув озвучені СБУ на етапі досудового розслідування підозри, наголосивши: "Наші акції продаються відкрито на біржах. Я продав 15% акцій і залучив інвестиції: $100 млн минулого року і стільки ж у цьому", - сказав він, додавши: "Якщо такий тиск чинять на великі підприємства, то я навіть боюся припустити, що відбувається з малим і середнім бізнесом".

Богуслаєв наголосив, що продаж акцій китайському інвестору, а також співробітництво з китайською стороною щодо організації ліцензійного виробництва українських авіадвигунів у КНР здійснюються "Мотор Січчю" у суворій відповідності до законодавства. Заплановані на 25 квітня збори акціонерів ПАТ "Мотор Січ" відбудуться згідно із запланованими планами, заявив він.

Як інформував Цензор.НЕТ, 23 квітня прес-служба СБУ повідомила про проведення на ПАТ "Мотор Січ" слідчих дій (обшуків) у рамках розслідування кримінального провадження за ч.1 ст.14 та ст.113 Кримінального кодексу України (підготовка до диверсії).

За даними прес-служби СБУ, санкціоновані обшуки в адміністративних приміщеннях заводоуправління, відділу цінних паперів "Мотор Січі" та місцях проживання окремих фізичних осіб були проведені співробітниками спецслужби з метою отримання додаткових доказів у кримінальному провадженні.

"СБУ у взаємодії з Держфінмоніторингом встановила, що продаж контрольного пакету акцій стратегічного об'єкта ПАТ "Мотор Січ" здійснювався на адресу фізичних осіб і компаній-нерезидентів в обсягах менше ніж 10%, у зв'язку з чим існують підозри про спробу зацікавлених осіб приховати власників значної участі і реальних бенефіціарів власників покупців акцій", - йдеться в повідомленні на сайті спецслужби.

"Наразі представники компанії-нерезидента мають намір протиправно сконцентрувати придбаний пакет акцій, що забезпечує перевищення 50% голосів у вищому органі управління товариства, і отримати повний контроль над його діяльністю в сфері військових оборонних замовлень, що підтверджується матеріалами справи", - зазначено в повідомленні.

У свою чергу в ПАТ "Мотор Січ" у зв'язку з проведеними обшуками заявили про відсутність загрози зриву запланованих на 25 квітня річних зборів акціонерів ПАТ.

У вересні 2017 року Шевченківський райсуд Києва своєю постановою задовольнив клопотання слідчого СБУ про арешт сконцентрованих у власності п'яти офшорів і 41% акцій ПАТ "Мотор Січ", що зберігається на рахунках зберігача - компанії "Драгон капітал", у зв'язку з підозрою слідства в змові та спробі ліквідації групою осіб підприємств, що має важливе значення для обороноздатності та економіки держави, через продаж і виведення його акцій за межі України. За даними слідства, у рамках проведеної в 2016 році угоди купівлі-продажу акцій "Мотор Січ", на сьогодні 56% акцій підприємства опосередковано володіє громадянин Китаю, власник Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co.

Згідно з оприлюдненими в травні минулого року планам української сторони, на сьогодні "Мотор Січ" і китайська Beijing Skyrizon Aviation Industry Investment Co. Ltd відпрацьовують програму партнерства, що передбачає ліцензійне виробництво українських авіаційних двигунів на потужностях у КНР. Програма партнерства передбачає також інвестиційні плани китайської сторони вкласти близько $250 млн у модернізацію потужностей ПАТ "Мотор Січ".

ПАТ "Мотор Січ" - один з найбільших світових виробників двигунів для авіаційної техніки, а також промислових газотурбінних установок. Постачає продукцію до більш ніж 100 країн світу. "Мотор Січ" бере участь у реалізації держоборонзамовлення (ДОЗ) і має стратегічне значення для економіки та обороноздатності держави.

У 2012 році в Запоріжжі створено вертолітне КБ "Мотор Січ". На сьогодні ПАТ забезпечує, зокрема, виробництво багатоцільових вертольотів Мі-8МСБ і Мі-2МСБ, є ремоторизованими та модернізованими версіями радянських багатоцільових Мі-8Т та Мі-2. У 2015 році "Мотор Січ" розпочало поставки вертолітної техніки до армії в рамках ДОЗ.

За даними компанії, під час запланованих на 25 квітня річних зборів акціонерів, заплановано затвердити фінансовий результат компанії за 2017 рік, а також оновити установчі документи та склад Наглядової ради ПАТ. На порядку зборів, серед іншого: затвердження річного звіту і результатів зовнішнього аудиту ПАТ, розподіл прибутку і розмір дивідендів, внесення змін до статуту, положення про НР і раду директорів ПАТ, а також переобрання складу НР компанії.

Чистий прибуток компанії за підсумками 2017 року зріс на 51,86% - до 3 млрд 104,174 млн грн. Нерозподілений прибуток станом на 1 січня 2018 року становив 18 млрд 440,6 млн грн.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3063013
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору