EN|RU|UK
 Політика України
  34585  257
Матеріали за темою:

 Помісна автокефальна Українська православна церква є ключовим елементом нашої державності і нашої незалежності, - Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявив, що питання надання автокефалії УПЦ, яке винесено сьогодні на обговорення, йде далеко за межі церковної справи.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Адміністрацію Президента.

"Це є три складових елементи, яких ми не повинні нікому ніколи віддавати", - наголосив Глава держави.

"Чи має право держава втручатись в церковні прави? Я можу лише повторити ту відповідь, яку я дав у Верховній Раді – ні. Категорично не має права держава втручатися в церковні справи, тим більше якщо це держава іноземна", - підкреслив Петро Порошенко.

Глава держави зазначив: "І на сьогодні ми бачимо жахливу ситуацію, коли Україна оголошена канонічною територією Російської федерації. Що це, як не територіальні претензії?"

"Я, як і більшість українців, маю тверде переконання – канонічною територією України є Україна. І немає ніяких інших варіантів", - підкреслив Президент.

За його словами, питання, яке винесено сьогодні на обговорення іде далеко за межі церковної справи. "Ми сьогодні говоримо про те, як відбувається держава Україна", - сказав він та нагадав, що в цьому році відзначається 100-річчя української незалежності. "Але треба не просто святкувати, а будувати державу", - наголосив Президент.

"Ключовим елементом нашої незалежності і нашої державності є, наприклад українська армія, яку ми розбудували і відновили за останні чотири роки. І зараз вона входить до 30-ки найбільш ефективних і сильних армій світу. Елементом нашої державності і незалежності є українська мова, що її нищили і до того, як ми отримали незалежність, і, наголошую, у перші десятиліття нашої незалежності", - також зазначив Глава держави.

Він підкреслив, що влада зобов’язана робити кроки і робить їх ці чотири роки на захист української мови, в тому числі запровадивши квоти на україномовний продукт на радіо і телебаченні, як захист ключового державотворчого елементу.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії.

22 квітня Порошенко повідомив, що Вселенський патріархат розпочав розгляд прохання України.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3062902
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
Сторінка 3 з 3
<<<1 2 3
 
 
 
 
 
 вгору