EN|RU|UK
 Київські новини, Суспільство
  6510  15

 МОЗ оголосило конкурс на посаду ректора медуніверситету Богомольця

У понеділок, 23 квітня, розпочато прийом документів на посаду ректора НМУ ім. А.А. Богомольця.

Як повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров'я України (МОЗ), потенційний керівник університету має бути готовий впроваджувати якісні зміни в українську вищу медичну освіту. "Важливо, щоб кандидати мали громадянство України, вчене звання та науковий ступінь, понад 10 років стажу науково-педагогічної діяльності та вільно володіли державною мовою", - зазначають у МОЗ.

Прийом документів триватиме два місяці, вибори ректора НМУ ім. А. А. Богомольця пройдуть 19 вересня. До цього часу обов'язки ректора виконуватиме Ярослав Цехмістер, перший проректор із науково-педагогічної роботи НМУ.

Нагадаємо, згідно з розпорядженням Міністерства охорони здоров'я України ректор Національного медичного університету імені Олександра Богомольця Катерина Амосова була тимчасово відсторонена від виконання своїх службових обов'язків через зрив ліцензійного іспиту.

Складання ліцензійного іспиту "Крок 1. Стоматологія" студентами всіх вищих медичних навчальних закладів відбувалося 20 лютого. Напередодні керівництво Національного медуніверситету імені Богомольця оприлюднило відкритий лист, в якому повідомило, що під час підготовки до цього тестування НМУ оголосив відкриті торги через систему PROZORRO із закупівлі послуг Центру тестування для студентів та інтернів протягом 2018 року. Втім, ці торги були зірвані Центром тестування, який не може визначити пропозиції для участі в тендері за наявності альтернативної пропозиції, яку довелося відхилити як таку, що не в повному обсязі відповідає технічним завданням.

Також наголошується, що в день зриву торгів НМУ передав до Центру тестування підписаний проректором проект договору з надання послуг "Крок 1. Стоматологія" на суму 104 202 грн, які закон дозволяє оплатити за тендер.

Як заявив адвокат К.Амосової Валентин Гвоздій, одним з винуватців зриву сьогоднішніх іспитів в НМУ є заступник міністра охорони здоров'я О. Лінчевський.

У Міністерстві охорони здоров'я була створена комісія для всебічного розгляду ситуації в НМУ ім. О.О. Богомольця, проте її членів і в.о. ректора не пускали до вишу.

Нагадаємо, 23 лютого Наглядова рада НМУ ім. Богомольця висловила підтримку ректору Амосовій.

26 лютого окремі студенти НМУ оголосили про початок страйку на підтримку Амосової. Інші студенти зі свого боку заявили, що страйк є саботажем навчального процесу.

Адміністративний суд Києва відновив Амосову на посаді ректора Національного медуніверситету, а МОЗ - відсторонило.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3062881
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору