EN|RU|UK
 Політика України
  14408  64

 "Зробимо все, щоб продовжити співпрацю й успішно реалізувати необхідні реформи", - глава НБУ Смолій за підсумками переговорів із МВФ

Глава Національного банку України Яків Смолій за підсумками проведених у Вашингтоні переговорів повідомив, що Україна і МВФ продовжують переговори щодо приїзду місії МВФ до Києва для подальшої співпраці в рамках програми.

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"Українська сторона переконана у неминучості реформ, які важливі для забезпечення макроекономічної стабільності та добробуту громадян у нашій країні, і тому маємо спільно з МВФ бачити перспективи подальшої співпраці. Ми віримо і зробимо все, щоб продовжити співпрацю і успішно реалізувати необхідні реформи", - зазначив Я.Смолій.

"Україна досягла істотного прогресу в стабілізації економіки і створенні потенціалу для зростання. Міжнародна ситуація зараз сприятлива для реформ, тому важливо не втрачати часу. Ми готові допомагати Україні в забезпеченні успіху її реформаторських зусиль", - зазначив перший заступник директора-розпорядника Міжнародного валютного фонду Девід Ліптон.

Як зазначив глава української делегації, її склад є кращим доказом рішучих намірів президента й уряду завершити четвертий перегляд програми співпраці між Україною та МВФ найближчим часом.

Міністр фінансів України Олександр Данилюк також подякував команді МВФ за конструктивну співпрацю.

"Упевнений, що найближчим часом ми зможемо узгодити відкриті питання і вийти на спільну позицію. Зараз Мінфін працює над бюджетною резолюцією наступних трьох років, яка дозволить продовжити нашу політику щодо скорочення дефіциту і зменшення боргового навантаження відповідно до програми МВФ", - підкреслив міністр фінансів.

Він додав, що "продовження Україною співпраці з МВФ є важливим для інвесторів, а також є передумовою отримання нашою державою додаткового фінансування від Світового банку і макрофінансової допомоги від Євросоюзу".

На зустрічі з топ-менеджером МВФ українську сторону представляли: голова НБУ Я.Смолій, надзвичайний і повноважний посол України в США Валерій Чалий, міністр фінансів України О.Данилюк, заступник глави Адміністрації Президента України Дмитро Шимків, заступник глави НБУ Катерина Рожкова, заступник міністра фінансів із питань європейської інтеграції Юрій Буца, голова НАК "Нафтогаз" Андрій Коболєв, заступник виконавчого директора від України у МВФ Владислав Рашкован, заступник виконавчого директора від України у Всесвітньому банку Роман Качур.

Як повідомлялося, відкрита МВФ у березні 2015 року чотирирічна програма EFF загальним обсягом SDR12,348 млрд (близько $17,5 млрд) із першим траншем у $5 млрд спочатку передбачала щоквартальний перегляд програми, виділення у 2015 році ще трьох траншей за SDR1,18 млрд і зменшення квартальних траншів у 2016-2018 роках до SDR0,44 млрд ($0,62 млрд). Україна змогла отримати з невеликою затримкою другий транш за цією програмою на $1,7 млрд на початку серпня 2015 року, після чого виникла тривала пауза через невиконання певних  умов, політичну кризу і зміну уряду.

Після приходу нового Кабміну на чолі з Володимиром Гройсманом у квітні 2016 року переговори про продовження фінансування поновилися, проте фонд вирішив виділити третій транш у розмірі $1 млрд тільки в середині вересня, четвертий - 3 квітня 2017 року.

Отримання чергового траншу кредиту МВФ, який спочатку було заплановано на травень-червень 2017 року, наразі перенесено на невизначений термін через невиконання українською стороною певних умов.

Фонд продовжує наполягати на прийнятті владою України законодавства про Антикорупційний суд відповідно до зобов'язань країни в рамках програми співпраці EFF.

Крім того, МВФ очікує реалізації Україною інших відкладених заходів, необхідних для досягнення цілей програми, зокрема  в енергетичному і фіскальному секторах.

Відповідно, дату прибуття місії МВФ до Києва в рамках четвертого перегляду програми EFF, який відкриває шлях для отримання п'ятого траншу, поки що не визначено.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3062677
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору