EN|RU|UK
 Політика України, Події, Суспільство
  94994  547
Матеріали за темою:

 В УПЦ МП заявили, що Порошенко перевищив владу: Ні президент, ні ВР не уповноважені просити автокефалії

В Українській православній церкві Московського патріархату заявили, що президент Петро Порошенко і Верховна Рада перевищили владу, втручаючись у справи церкви.

Про це йдеться в заяві відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ МП, повідомляє Цензор.НЕТ.

"Українська Православна Церква, яка має канонічний зв’язок зі Вселенським Православ’ям, не зверталася до Патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію Православній Церкві в Україні та не уповноважувала на це ні Президента, ані депутатів Верховної Ради України. У зв’язку з цим згадані ініціативи є перевищенням влади, а також втручанням у церковні справи.

Подібні дії Української держави у церковній сфері могли б бути виправданими лише у разі, якби Церква в Україні мала законодавчо закріплений державний статус, як це було в історії багатьох держав і досі зберігається в окремих державах світу. Однак, оскільки сьогодні Церква в Україні не має державного статусу та відокремлена від держави, то й державна влада не має підстав втручатися у церковні справи.

У заяві йдеться, що влада просить надати томос про автокефалію єдиної церковної структури, якої ще не існує. Тому в УПЦ МП вважають, що слід спочатку подолати розкол, відновити церковну єдність, а після цього ставити питання про зміну канонічного статусу єдиної православної церкви в Україні.

Нагадаємо, 17 квітня Президент України Петро Порошенко заявив про те, що ухвалив рішення звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням видати томос про автокефалію Української помісної церкви.

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності.

Зі свого боку, представник УПЦ МП, заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич заявив, що спроба створення Української помісної автокефальної церкви не дасть результату.  

18 квітня він зустрівся із предстоятелем православних церков України та офіційно прийняв Звернення для передачі Вселенському Патріарху Варфоломію про надання Українській церкві томосу про автокефалію з підписами всіх архієреїв, які підтримали це рішення. 

19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента Петра Порошенка до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Українській православній церкві автокефалії. 

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3062630
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
Сторінка 6 з 6
<<<1 2 3 4 5 6
 
 
 
 
 
 вгору