EN|RU|UK
 Політика України
  9988  40
Матеріали за темою:

 Українці ще погано розуміють суть конституційної скарги і "скаржаться на все", аж до сусідів, - голова КС Шевчук

Голова суду Станіслав Шевчук повідомив, що Конституційний суд України ухвалив понад сотню рішень щодо відкриття проваджень за конституційною скаргою чи відмови, поки ще люди погано розуміють суть скарги і "скаржаться на все".

Про це повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на Інтерфакс-Україна.

"З жовтня 2016 року в КС надійшло близько 550 конституційних скарг ... здебільшого з них - 75% - відмовив секретаріат через недотримання вимог форми. Інші передано нам у колегії", - розповів він у четвер увечері в форматі відкритої зустрічі в Києві.

За словами голови КС, наразі сформовано колегії. "І вже є 125 рішень колегій щодо відмови або відкриття (провадження за скаргою. - Ред.)", - поінформував він.

При цьому С.Шевчук звернув увагу на те, що відмова відкрити провадження за скаргою насамперед пов'язана з тим, що люди ще погано розуміють суть конституційної скарги як такої.

Він пояснив, насамперед у конституційній скарзі має бути зазначено, яке саме конституційне право порушується. "А скаржаться на все: і на сусіда, і на Верховний суд", - додав голова КС.

При цьому С.Шевчук нагадав, що конституційна скарга - це за своєю суттю "скарга на державу", зокрема, на конкретні закони, які, на думку заявника, порушують якусь статтю Конституції України.

Водночас, за словами голови КС, поки це лише перша "хвиля" конституційних скарг, а коли буде друга "хвиля" подачі скарг, то вони вже подаватимуться коректніше за суттю і за формою.

Відповідаючи на запитання про те, коли варто очікувати рішень за конституційними скаргами, С.Шевчук сказав: "Думаю, цього року будуть, може навіть до літа".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3062307
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору