EN|RU|UK
 Політика України
  23626  141

 УПЦ Київського патріархату закликає Московський патріархат підтримати створення в Україні єдиної православної церкви, - заява

Українська православна церква Київського патріархату закликала УПЦ Московського патріархату підтримати зусилля з канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності.

Як передає Цензор.НЕТ, про це йдеться в заяві, оприлюдненій на сайті УПЦ КП.

Зазначається, що заяву зроблено у зв’язку з офіційним повідомленням про кроки, здійснені протягом останнього часу Президентом Петром Порошенком на підтримку численних звернень з боку Церкви та громадськості до Вселенського Патріарха та Константинопольської Матері-Церкви у справі визнання української церковної автокефалії та проголошення відповідного Томосу.

У тексті заяви йдеться про однодушну підтримку зусиль, спрямованих на визнання автокефалії православної церкви в Україні  Вселенським Патріархом Варфоломієм, а також на подолання існуючого церковного розділення й утвердження єдиної помісної православної церкви.

"Київський Патріархат високо цінує підтримку і активне сприяння з боку Президента України Петра Порошенка, плодом яких є підсумки переговорів у Вселенській Патріархії, що відбулися 9 квітня цього року, і подальші кроки. Днями весь єпископат Київського Патріархату підписав звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православної Церкви в Україні. Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної Православної Церкви. Ми висловлюємо сподівання, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які справді турбуються про майбутнє православ’я в Україні та підтримають зусилля щодо канонічного визнання Вселенським Патріархом української церковної незалежності", – зауважили в Київському патріархаті.

"Також ми розраховуємо на підтримку Верховної Ради України, всього українського суспільства, на розуміння з боку інших релігійних організацій України. Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивне рішення Вселенського Патріарха. Однак очевидно, що супротивники не будуть чекати, склавши руки, та вживатимуть усіх засобів для того, щоби не допустити проголошення Томосу про автокефалію", - сказано в заяві.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061804
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
Сторінка 2 з 2
<<<1 2
 
 
 
 
 
 вгору