EN|RU|UK
 Політика України
  17027  89

 Рада зробила перший крок до здешевлення в 10 разів захоронення радіоактивних відходів в Україні

Верховна Рада України підтримала за основу в першому читанні законопроект №6089 "Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами".

Про це повідомляє кореспондент Цензор.НЕТ.

За проект закону після кількох невдалих спроб проголосували 232 депутати ВР.

Проектом пропонується запровадити систему класифікації радіоактивних відходів, що сприятиме поліпшенню поводження з радіоактивними відходами в Україні. Зазначено, що класифікація відповідає затвердженим міжнародним стандартам безпеки і ґрунтується на довгостроковій безпеці остаточного захоронення радіоактивних відходів.

"Було оцінено, що економічний ефект від впровадження удосконаленої класифікації буде істотним: удесятеро буде дешевше поховати всі РАВ в Україні, при цьому рівень безпеки людини і довкілля не знизиться і буде відповідати міжнародно визнаним нормам", - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту .

Водночас депутати після кількох спроб так і не ухвалили законопроект №7369 "Про внесення змін до Закону України "Про використання ядерної енергії та радіаційну безпеку" щодо надання соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає на території зон спостереження в об'єднаних територіальних громадах".

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061764
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору