EN|RU|UK
 Політика України
  10808  46

 Росія веде інформаційну війну проти України з метою зірвати поставки нам летальної зброї та послабити нашу обороноздатність, - Пашинський

Інформація щодо нібито “корупційних закупівель” Міністерством оборони, поширена у деяких ЗМІ, має ознаки інформаційної війни з боку Росії та може зірвати першу поставку летальної зброї в Україну з країни НАТО, що послабить обороноздатність нашої держави.

Про це заявив голова Комітету з питань національної безпеки та оборони, представник фракції "Народний фронт" Сергій Пашинський у вівторок в інтерв’ю журналістам, повідомляє Цензор.НЕТ із посиланням на прес-службу нардепа.

Він нагадав, що починаючи з 2014 року фактично була блокада країнами НАТО поставок летальної зброї в Україну.

"Ми вистояли за рахунок власних ресурсів, за рахунок не до кінця пограбованої попередніми міністрами армії. І, на наше щастя, починаючи з 2017 року почалися перші контракти на поставку нам летальної зброї", - заявив він.

Як повідомив народний депутат, один з таких контрактів стосувався поставки БМП-1АК чеського виробництва польською компанією Wtorplast.

"Це був перший контракт, де ми отримали з країни НАТО летальну зброю. І коли хтось каже, що це "не контракт, а це чиста корупція", то це кидає тінь не на нас, це кидає тінь на наших партнерів. Усі ці контракти, щоб ви знали, отримують дозволи власних урядів. Саме тому ми маємо розібратися: якщо там є корупція, притягнути винних, якщо там немає корупції, ми як Комітет, як Верховна Рада, так само як президент, маємо відреагувати і не допустити", - наголосив Сергій Пашинський.

Народний депутат зауважив, що Комітет з питань національної безпеки та оборони відповідно до чинного законодавства зобов’язаний контролювати ефективне використання бюджетних коштів силовими відомствами. Тому інформація, поширена у ЗМІ щодо закупівель Міністерством оборони, буде ретельно перевірена. За словами Пашинського, на засідання комітету (яке відбудеться о 15:00 у середу, 18 квітня), запрошені, зокрема, представники СБУ, Міністерства оборони та НАБУ. Він також запросив на засідання журналістів, де вони зможуть поставити усі необхідні питання. Під час засідання буде також частково розсекречена фінансова інформація щодо вказаних закупівель.

Водночас, як зауважив Сергій Пашинський, інформація щодо нібито "корупційних закупівель" Міноборони, поширена у ЗМІ, викликає дуже багато питань щодо її достовірності, а також щодо того, кому вигідне поширення подібної інформації. Тим більше, за словами народного депутата, викликає подив той факт, що журналісти журналу, який опублікував цю статтю, взяли в нього інтерв’ю, проте в самій статті не використали жодного його слова.

"Що таке стаття в "Новом времени" - скоріш за все, це повна дрємуча некомпетентність людей, які там працюють. Але там є дуже цікава річ - анонімні джерела. А може, ці анонімні джерела мають північне походження? Це теж питання до СБУ", - зауважив він.

"Вже на другий день після цієї, так би мовити, "статті" канал Russia Today, який спеціалізується винятково на інформаційних диверсіях, зробив це ТОП-новиною. Ця інформація є в Чехії, в Польщі. Я публічно хочу сказати, що якщо ця агентура зірве контракт (його виконання ще незавершене), то це вже інша стаття та інші служби мають цим займатися", - наголосив він.

На його думку, всі ці факти вказують на інформаційну війну, яку Росія вже тривалий час веде проти України.

"Це не питання громадянина Пашинського, це питання державної безпеки. Ми не повинні розслаблятися. Адже те, що зараз немає загострення на фронті, не значить, що Путін відмовився від планів агресії. У нас відбувається переформатування нашої армії. Ми її сформували, ми її одягли, ми її накормили, тепер ми повинні її озброїти кращими взірцями зброї", - резюмував Сергій Пашинський. 

Раніше у виданні "Новое время" з'явилася стаття, в якій ідеться про масштабну корупцію в "Укроборонпромі" під час закупівлі польських бойових машин піхоти.

"Укроборонпром" зі свого боку заявив, що публікація "Нового времени" щодо закупівлі БМП-1 є брехнею та інформаційною диверсією.

Источник: https://censor.net.ua/ua/n3061697
Коментувати
Сортувати:
у вигляді дерева
за датою
за ім’ям користувача
за рейтингом
 
 
 
 
 
 вгору